VELIKA BITKA USRED PUSTINJE Wozniacki nakon drame zaustavila Konjuh u 1. kolu

Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u 2. kolo 2,8 milijuna dolara vrijednog WTA turnira Qatar Total Open u Dohi.

Zaustavila ju je 13. nositeljica turnira i 19. igračica svijeta, svjetski ‘broj 1 iz 2010. godine, Caroline Wozniacki.

Konjuh je sjajno otvorila meč na središnjem terenu protiv favorizirane Dankinje te je uspjela osvojiti prvi set sa 6:4. Ipak, njena protivnica relativno lagano uzvraća u drugom setu (3:6). U trećem setu Wozniacki je napravila ‘break’ te pobjegla na 4:2 i 5:3, ali ju je Konjuh uspjela sustići na 5:5.

Ipak, Wozniacki radi novi ‘break’ za vodstvo 6:5 te servira za meč, što joj polazi za rukom. Meč je ukupno trajao dva sata i 35 minuta, a premda je upisala poraz Konjuh može biti zadovoljna svojim nastupom.