Vaterpolisti svladali Grčku 5:4

U 6. kolu skupine A Svjetske lige hrvatska vaterpolska reprezentacija pobjedila je u Rijeci Grčku s 5:4 (po četvrtinama 2:2, 0:0, 2:1, 1:1).

Dva gola za Hrvatsku je postigao Sukno, a po jedan Bušlje, Obradović i Muslim. Za Grke dva je gola zabio Kolomovs, a po jedan Gounas i Delakas.

Hrvatska nije odigrala posebno dobru utakmicu, posebno ako se zna da su u utakmici imali razdoblje od 15 minuta bez gola, a nije im išlo ni s igračem više (2 od 11). Srećom da ni Grci nisu bili koncetrirani jer nisu realizirali dva peterca. Prvi je završio na stativi, a drugi je obranio Bijač, koji je bio jedina svijetla točka, obranivši 12 udaraca.

Hrvatska neće moći obraniti naslov pobjednika Svjetske lige osvojen lani u kazahstanskom Almatyju. Na završni turnir u ruskom Čeljabinsku plasirala se samo prvoplasirana reprezentacija iz naše skupine Crna Gora, koja je u Svjetskoj ligi dvaput svladala Barakude (13:10 i 6:5).