Španja peti na 200 metara mješovito

Hrvatski plivač paraolimpijac, Dubrovčanin Mihovil Španja osvojio je peto mjesto u finalu discipline 200 metara mješovito na Paraolimpijskim igrama u Londonu

Španja je u finalu isplivao 2:41.52, slabiji rezultat nego u jutrošnjim kvalifikacijama, što mu je bilo dovoljno za peto mjesto u utrci u kojoj je srušen svjetski te četiri kontinentalna rekorda.

Utrku je kao prvi završio Ukrajinac Yevheniy Bohodayko s vremenom svjetskog rekorda (2:33.13), Amerikanac Rudi Garcia Tolson bio je drugi s američkim rekordom (2:33.94), dok je Australac Matthew Levy osvojio brončanu medalju s rekordom Oceanije (2:37.18). Četvrti je bio Kinez Yang Huaqiang s rekordom Azije (2:40.52).

Španju u srijedu, 5. rujna očekuje nastup na 100 metara prsno, a dan kasnije, u četvrtak, 6. rujna nastupit će i u disciplini 400 metara slobodno.