SportUrednički izbor

NISU IMALI ŠANSE Jugaši nadmoćno slavili nad ruskim Sintez Kazanom

U svim segmentima igre VK Jug Adriatic osiguranje nadmašio je ruskog prvaka Sintez Kazana rezultatom 18:10 u utakmici petog kola LEN Lige prvaka. Kazan je prvi gol dao tek nakon 12 minuta igre. Jugov Golman Popadić ‘zaključao’ je svoja vrata od samog početka susreta. Napadi raspoloženih Jugaša redali su se jedan za drugim i, u većini slučajeva, završavali u mreži gostujućeg golmana. Da trener Kobešćak nije dao priliku rezervnom golmanu Jarku u zadnjoj četvrtini, razlika bi zacijelo bila dosta veća od 8 pogodaka razlike. Poseban ‘spektakl’ priredio je i Paulo Obradović koji je sam u kontri zabio 15 gol za Jug Adriatic osiguranje, čime je pobrao ovacije publike.

JUG AO: Popadić (12 obrana), Macan, Fatović 4 (1), Lončar 2, Kržić, Garcia 1, Lozina 1, Merkulov, Papanastasiou 2, Žuvela 1, Benić 2, Obradović 3, Jarak (0 obrana). TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

SINTEZ: Antonov, Lazarev, Vasiljev, Odincov, Bugajčuk 3, Krasnov, Derevjankin, Andrjukov, Mironov, Rižov-Alejničev 1, Lisunov 1, Latipov 1, Čirkov, TRENER: Aleksandar Jerišov.

PETERCI: Jug AO 1-1, Sintez -.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 7, Sintez 6. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Žuvela (32).
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 2-5 (40%), Sintez 1-7 (14%), piše HVS.