MONTE CARLO Jugaši drugi, Pro Recco osvojio turnir

U svom trećem nastupu na turniru Prvaka u Monte Carlu jugaši su ubilježili prvi poraz. Bolji od njih bio je Pro Recco rezultatom 10:6 i tako s maksimalnim učinkom od tri pobjede osvojio prvo mjesto.
Ključ Jugovog poraza krije se u podatku o čak 18 minuta bez postignutog gola u periodu od početka druge do sredine posljednje četvrtine.

Po dva pogotka postigli su Felipe Perrone i Paulo Obradović, a Luka Lončar i Hrvoje Benić po jednom su pogađali mrežu odličnog Tempestija.

Sve u svemu, uspješan test pred početak sezone, pogotovo što su ovo bile prve utakmice u gotovo punom sastavu (izostanak Jokovića) nakon osvajanja Lige prvaka početkom lipnja u Budimpešti.

Treće mjesto pripalo je Olympiacosu koji je u prvoj utakmici trećeg kola pobijedio Spandau 04 rezultatom 9:7.

Jug CO – Pro Recco 6:10 (1:1, 1:3, 0:2, 4:4)

Suci: Mercier (Francuska), Iniesta (Španjolska)

Jug CO: Bijač, Macan, Fatović, Lončar 1, Pavličević, Garcia, Marković, Ivanković, Vrlić, Perrone 2, Benić 1, Obradović 2, Popadić. Trener: Vjekoslav Kobešćak

Pro Recco: Tempesti, Pijetlović 1, Mandić 2, Figlioli 2, Molina 1, Sukno, Di Fulvio 1, Alesiani, Aicardi, Filipović 2, Ivović, Echenique 1, Volarević. Trener: Vladimir Vujasinović