Mario i Marko u Šibeniku osvojili četiri brončane medalje

Plivački klub Jug otvorio je novu sezonu 2016./17. nastupom na mini Grand prix mitingu „Sv.Mihovil“ koji se održao 8. i 9. listopada u Šibeniku.
Jug je u Šibeniku predstavljalo dvoje plivača: Mario Šurković i Marko Baletin. Bio je to prvi od ukupno osam mitinga koliko će ih se održati ove sezone za kategorije kadeta i mlađih kadeta. Nastupilo je 312 natjecatelja iz 19 klubova iz Hrvatske i 1 iz BiH.
Mario i Marko nastupili su u ukupno 8 utrka u kojima su isplivali osobne rekorde, a vratili su se doma s ukupno osvojene 4 brončane medalje.

Kadet Mario Šurković nastupio je u disciplinama 100 i 400 slobodno, te 200 mješovito i 200 leđno. Na 100 i 400 slobodno zauzeo je 3. mjesta, na 200 leđno bio je 4., dok je na 200 mješovito bio 6. U ukupnom poretku temeljenem na zbroju vrijednosti rezultata u 4 discipline zauzeo je visoko 3. mjesto u konkurenciji 176 plivača.

Mlađi kadet Mario Baletin nastupio je u disciplinama 400 mješovito, 200 prsno, 100 delfin i 800 slobodno. U svojoj kategoriji u disciplinama 400 mješovito i 200 prsno bio je 4., dok je na 100 delfin i 800 slobodno zauzeo 3. mjesta.
Inače, po HPS-ovom Mini Grand Prix sistemu za kadete i mlađe kadete održava se ukupno 8 natjecanja tijekom sezone, od kojih četiri u 25-metarskom, a četiri u 50-metarskom bazenu. Natjecatelji trebaju nastupiti na barem 6 natjecanja i to u raznolikim disciplinama da bi ušli u konačni poredak. Ideja je to kojom se navedenim mlađim dobnim kategorijama plivača žele omogućiti kvalitetna natjecanja tijekom cijele sezone na kojima bi nastupali u različitim tehnikama i dionicama, te se na taj način razvijali.

Već sljedeći vikend, 15. i 16. listopada Jugovi mlađi seniori, juniori, mlađi juniori i kadeti nastupit će u Sarajevu na međunarodnom mitingu „Mladi za mlade“.