Marinović zabio dvaput i Makedoniji!

Mladi Dubrovčanin Dario Marinović opet je zabio dva gola u pobjedi hrvatske futsal reprezentacije na turniru kvalifikacijske skupine 4 za Europsko prvenstvo u Belgiji 2014., koji se od srijede do subote igra u španjolskom gradu Aguilasu.

'Mali Vatreni' pobjedu su u 2. kolu ostvarili protiv vrlo neugodne Makedonije s 3:2. Rezultat 0:0 na semaforu je stajao sve do 23. minute, a potom u pet minuta četiri gola. Prvo je zabio Marinović, a potom Petrović izjednačio u 26. minuti. Dario Marinović zabija drugi gol također u 26. minuti, ali Grcić autogolom opet utakmicu vraća u egal u 29. minuti. Ipak, u 40. minuti, točnije 9 sekundi prije kraja, Novak zabija za pobjedu naših.

Izabranike izbornika Mata Stankovića, koji su pobjedom nad Makedonijom osigurali minimalno drugu poziciju i dodatne kvalifikacije za Euro, u petak očekuje odlučujući meč protiv apsolutnog favorita, domaćina i branitelja naslova europskog prvaka Španjolske.

Hrvatska je na posljednjem Europskom prvenstvu, održanom u Zagrebu 2012. godine, zauzela sjajno 4. mjesto.