Konjuh u finalu US Opena!

Ana Konjuh na juniorskom US Openu 2013.

Dubrovačka tenisačica Ana Konjuh plasirala se u finale juniorskog Grand Slam turnira US Opena, nakon što je u polufinalu bila bolja od Japanke Mayo Hibi sa 6:3 i 6:3.

Sjajna Konjuh prednost u prvom setu ostvarila je nakon breaka u trećoj igri, a tu je prednost zadržala do kraja seta te s još jednim breakom došla do 6:3 za 38 minuta.

U drugom setu Ana je do prednosti došla u četvrtoj igri, breakom dolazi do 4:1, ali Japanka uzvraća breakom i smanjuje na 4:3. Ipak, druga juniorka svijeta je uporna i opet uzima prednost servisa protivnici te potom uspješno servira za drugi set – 6:3 i prolazak u finale.

Ana Konjuh u finalu će se sastati s pobjednicom meča Njemice Lottner i Amerikanke Black.