Janović i Jug za čistu peticu

U prvoj četvrtini čak osam pogodaka, četiri sa svake strane. Jugaši su poveli pogotkom Sutića, a imali su i priliku preko igrača više doći do 2:0, međutim udarac Bušlje zaustavila je odlična obrana Mladosti.

U nastavku, nakon porazne statistike igrača više u prvoj četvrtini (0/3), Jugaši su preko Jokovića (5:5) realizirali prvi put igrača više.

Iako su domaćini imali dva puta priliku za vodstvo dva razlike, ipak se u treću četvrtinu ušlo s jednim pogotkom prednosti Juga (6:5).
Joković je u trećoj četvrtini svojim drugim pogotkom doveo momčad Juga na dva pogotka razlike (7:5).

Nakon toga, Jugaši su čak dobili priliku doći na tri pogotka prednosti, međutim udarac Sutića završio je u gostujućem bloku. Mladostaši su nakon vrlo loše realizacije igrača više Juga, pogocima Letice i Mallaracha došli na 7:7. Pet sekundi prije kraja treće četvrtine Nikola Janović je iskoristio tek trećeg igrača više (3/10) za Jug te odveo svoju momčad sa 8:7 u posljednju četvrtinu..

Janović je, nakon pogotka Radua za 8:8, ponovno odveo svoju momčad na gol prednosti svojim četvrtim pogotkom (9:8). Mladostaši su dvije minute prije kraja imali priliku doći na 9:9, međutim udarac Milakovića završio je u Vićanovim rukama.

S druge strane, danas fenomenalni Janović svojim petim pogotkom dovodi Jug u prednost 10:8. Minutu i 30 sekundi prije kraja susreta 'Žapci' nisu iskoristili četvrtog igrača više (0/4), te je time pitanje pobjednika u Gružu riješeno u korist Juga 10:8!

Liga prvaka, 2. Kolo – skupina B

VK Jug CO – HAVK Mladost 10:8 (4:4, 2:1, 2:2, 2:1)

Suci:  Stefano Riccitelli (Itaija), Iniesta Ernest (Španjolska)
Gledatelja: 1100
VK Jug CO – Vićan 8 (obrana), Vranješ, Sutić 1, Janović 5,  Joković 2, Pavlović, Marković 1, Bušlje, Karač, Dobud, Macan, Obradović 1, Goreta
HAVK Mladost – Pavić 5 (obrana), Radu 3, Milaković, Letica 2, Pavičić 1, Vukičević, Udovičić, Milaković, Bebić, Gagulić, Hinić, Mallarach 2, Bukić

Tijek utakmice:
1/4 – 1:0 Sutić, 1:1 Radu, 1:2 Radu, 2:2 Janović, 2:3 Letica, 3:3 Janović, 3:4 Mallarch, 4:4 Obradović
2/4 – 4:5 Pavičić, 5:5 Joković, 6:5 Marković
3/4 – 7:5 Joković, 7:6 Letica, 7:7 Mallarach, 8:7 Janović
4/4 – 8:8 Radu, 9:8 Janović, 10:8 Janović

Isključenja: Jug 3/12, Mladost 0/4
Peterci: Jug 2/2, Mladost 2/2