EUROPSKI SENIORSKI KUP Oberan brončana u Beogradu

Članica Judo kluba Župa dubrovačka Iva Oberan osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 57 kilograma na turniru seniorskog Europskog kupa, koji se ovog vikenda održava u Beogradu.

Oberan je do bronce stigla s tri pobjede i porazom. Najprije je svladala Mađaricu Karman i Slovenku Tropan, a nakon poraza u polufinalu od domaće predstavnice Rogić, u borbi za broncu bila je bolja od Rumunjke Nicolaescu.

To je prva medalja za Župku na jednom seniorskom europskom kupu, a ove je godine na juniorskim kupovima osvojile dvije bronce (Sarajevo i La Coruna).

Članica JK Dubrovnik 1966. Bruna Bilić bila je 7. u kategoriji do 52 kilograma. Prošla je 1. kolo (pobjeda nad domaćom Lazić), ali je u četvrtfinalu upisala poraz od Rumunjke Stere, a potom i u repasažu od Talijanke Tomaselli.

Nedjelja je dan nastupa za još dvije članice JK Dubrovnik 1966. Anđelu Violić (-70 kg) i Petrunjelu Pavić (-78 kg).