Uzbudljiv vikend za dubrovačke multi-sportaše!

Završio je još jedan zanimljiv sportski vikend u kojem se održao Sprint Triatlon i Dubrovnik RUN liga.

Naime, u subotu u Perastu na Sprint Triatlonu nastupili su članovi Triatlon Kluba Matko Medak (1:36:54), Teo Bjelopera (1:16:26), Ivica Šakota (1:18:42), Ivo Dadić (1:09:42), Stijepo Ljubimir (1:15:52) i Daniel Marušić (1:14:37).

Plivalo se 750 metara, bicikliralo 20kilometara i trčalo 5km u slikovitom Perastu u Boki Kotorskoj. Vrijeme je bilo dosta loše uz dosta vjetra i dosta kiše ali ipak se cijela utrka odvila u cjelosti. Nitko nije odustao i nije bilo ozlijeđenih. Najuspješniji iz Dubrovnika je bio Ivo Dadić (1:09:42) osvojivši srebro u kategoriji M40. Pobjednik Perasta bio je Luka Čupić iz TK Herceg Novi, a pobjednica Maja Bonačić iz TK Swibir Zagreb.

U Nijemcima blizu Vukovara istog dana nastupio je Jakša Diklić član Triatlon Kluba Dubrovnik u super sprint triatlonu, 400m plivanja, 10km bicikle i 2.5km trčanja. Jakša je osvojio ukupno prvo mjesto.

U nedjelju je pak održano osmo kolo Dubrovnik RUN lige 2017. Trčalo se 8 kilometara u Slanome. Sudjelovalo je 20 trkača. Ukupni pobjednik ovoga kola je Mario Kušar s vremenom 32:38, drugo mjesto muške konkurencije i ukupno drugi Amir Avdić 32:45, a treće mjesto Ivo Dadić 33:03. Pobjednica u ženskoj kategoriji je Made Žeravica s vremenom 38:57, drugo mjesto Doris Cvitić 39:23, treće mjesto Biljana Taslak 41:47. Ostatak rezultata dostupan je ovdje.

Slijedeći datum na dubrovačkom multi sport kalendaru kojeg trebate zaokružiti jest za tri tjedna točnije – 1. listopada. Tada je na rasporedu: Dubrovnik Akvatlon, finale Akvatlon Lige 2017 i Prvenstvo Hrvatske u organizaciji Triatlon Kluba Dubrovnik na Banjama i u Sv.Jakovu.