PLANINSKO TRČANJE Helena Gleđa nova prvakinja Hrvatske!

Atletičarka Atletskog kluba Dubrovnik Helena Gleđa prvakinja je Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze.

Gleđa je na natjecanju održanom 18. lipnja u sklopu 1. brdske utrke Ivanec – Grebengrad u organizaciji AK Varaždin utrku dugu 37 kilometara od Ivanca, preko Ivančice i Pokojca sve do Bele na Čevo i s ciljem na Grebengradu, s visinskom razlikom od 1600 metara, u cilj prošla prva nakon četiri sata i 17 sekundi.

Nakon kraće pauze zbog zdravstvenih problema, trčanju se vratio i Ante Živković koji je utrku istrčao s vremenom četiri sata i 15 sekundi i u ukupnom poretku zauzeo 14. mjesto. Prvak Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze bio je Nikola Špoljar (3:05:28). Živković je potom slavio na 5 kilometara dugoj utrci ‘Run Brač’ s vremenom 17:45.

Također, članica AK Dubrovnik Katarina Kokan s vremenom 1:36:13 zauzela je 5. mjesto (3. u poretku Hrvatica) na Fužinarskom polumaratonu koji se održao 17. lipnja u Fužinama u organizaciji AK Kvarner.