PK JUG 44 medalje u Sarajevu

Plivači PK Juga osvojili su 44 medalje, od čega 12 zlatnih, 11 srebrenih i 21 brončanu, na jubilarnom 5. međunarodnom plivačkom mitingu ‘Mladi za mlade’ koji se proteklog vikenda održao u Sarajevu.

PK Jug predstavljala su 44 natjecatelja, po 22 plivača i 22 plivačice, a do medalje je došlo njih 22. U ukupnom zbroju osvojenih medalja Jug je u konkurenciji 32 kluba zauzeo 3. mjesto.

U kategoriji A (muški 12 godina i mlađi, ženske 10 godina i mlađe):
Marko Baletin bio je zlatni na 100 leđno i 200 delfin i brončani na 200 leđno, Paula Miloslavić zlatna na 100 leđno, Ema Najcer srebrena na 100 leđno, Marta Lukšić srebrena na 50 delfin, Lukša Tešanović brončani na 1500 slobodno, Maroje Purin brončani na 200 delfin, Zvonimir Miloglav brončani na 200 mješovito, Andrija Cetinić brončani na 400 mješovito. U A kategoriji još su nastupili: Juraj Barčot, Nikola Benić, Paulo Brać, Bruno Damić, Matej Marković, Nikola Pasković, Toni Šarić i Zita Tolj.

U kategoriji B (muški 13-14 godina, ženske 11-12 godina):
Mario Šurković osvojio je zlata u disciplinama 50 slobodno i 100 leđno, te srebro na 200 leđno, Michel Brassard bio je zlatni na 200 i 400 slobodno, te brončani na 100 slobodno i 100 delfin, Dominik Duždević bio je zlatni na 100 i 200 prsno, te srebreni na 200 mješovito, Duje Čamo srebreni na 50 slobodno i brončani na 100 prsno, Katarina Matović srebrena na 800 slobodno i 200 delfin, te brončana na 200 mješovito, Ivana Maleš srebrena na 200 leđno, Nikol Đuho brončana na 800 slobodno, Katarina Nenadić brončana na 100 prsno, Antonia Ljuban brončana na 200 delfin. U B kategoriji nastupili su i: Tonka Bušković, Elza Filipović, Ives Njavro, Rafaela Škrabo, Antonia Šurković, Zoe Tolj, Đivo Damić, Luka Đurović i Noa Miletić.

U kategoriji C (muški 15-16 godina, ženske 13-14 godina):
Đivo Matović bio je zlatni na 1500 slobodno, te brončani na 100 leđno. U C kategoriji još su nastupili: Gracija Filipović, Mihaela Hapan, Adriana Marinović i Doris Radošević i Filip Zalović.

U kategoriji D( muški 17-18 godina, ženske 15-16 godina):
Mihael Vidojević osvojio je zlata na 50 delfin i 200 mješovito, srebro na 100 slobodno, te broncu na 50 slobodno, Frane Miloslavić srebro na 800 slobodno, Vincencija Violić broncu na 100 slobodno i 200 mješovito, te Ana Lučić broncu na 400 mješovito.

U kategorij E (apsolutna):
Frane Miloslavić bila je srebrena na 800 slobodno, Mario Šurković brončani na 100 i 200 leđno, Mihael Vidojević brončani na 200 mješovito, te Vincencija Violić brončana na 200 mješovito.

Na natjecanju je nastupilo ukupno 357 natjecatelja iz 32 kluba iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore,Srbije, Slovenije, Mađarske i Švedske. Pravo nastupa imali su plivači i plivačice uzrasnih kategorija kategorija mlađih kadeta, kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora, a plivale su se sve discipline sa kvalifikacijama i finalima.