JUDO Žetva medalja u Makarskoj

Županijski judo klubovi bili su vrlo uspješni na međunarodnom turniru Memorijal Tajmir Nola, koji se ove subote održao u Makarskoj.

JK Dubrovnik 1966. bio je najuspješniji osvojivši 23 medalje (11 zlatnih, 6 srebrnih i 6 brončanih), što je bilo dovoljno za ukupno treće mjesto među 29 klubova. Zlatnim medaljama okitili su se Bruna Bilić (U18), Mihaela Đuho (U18 i U16), Josip Bulić (U18 i U16), Nikol Đuho (U14), Luka Lončar (U14), Branimir Neusidl (U12), Mateo Benussi (U10) i Šejla Škaljić (U12 i U14). Srebra su osvojili Marko Vareškić (U16), Karlo Pasqualicchio (U14), Petra Skurla (U14), Prkačin Marko (U12), Ivan Hezonja (U12) i Laura Kusalo (U10), dok su brončani bili Marko Vareškić (U18), Marko Tomašević (U14), Petar Kmetović (U12), Luka Butigan (U12), Vedran Dabo (U12) i Eldin Grebović (U12).

JK Ura Nage osvojio je 12 medalja i zauzeo ukupno 5. mjesto na turniru. Zlatni su bili Đivo Gašpar (U18), Fran Kužnin (U16) i Kristijan Konjevod (U16, U14), srebrni su bili Leon Konjevod (U16), Orlando Bratičević (U12) i Ivana Giljača (U10), dok su brončani bili Dario Duplica (U18), Fran Kužnin (U14), Francesco Haklička-Gluhan (U14), Leo Kužnin (U12) i Viktorija Bratičević (U10).

JK Župa dubrovačka je s 8 medalja ukupno bio 10. klub turnira. Zlatne su bile Nika Viđen (U14) i Ana Karla Krmek (U12), srebrom su se okitili Ema Ljumović (U12) i Matija Ruščić (U10), dok se s turnira s broncama vraćaju Dragan Oberan (U16), Marino Oberan (U14), Mate Lonac (U12) i Paula Palameta (U10).

JK Dubrovnik bio je ukupno 20. s 4 osvojene medalje. Srebrna je bila Nika Napica (U10), a brončani Mara Bezek (U14), Matej Njirić (U12) i Ivan Obrovac (U10).

JK Mokošica osvojila je 3 medalje (ukupno 25. na turniru), a s brončanim medaljama vraćaju se Maroje Tovarac (U14), Ivan Nović (U12) i Patrik Kajinić (U12).

JK Slano zauzeo je ukupno 27. mjesto s jednom osvojenom medaljom. Broncom se okitila Tina Kmetović (U10).
Na turniru je sudjelovalo preko 500 natjecatelja iz 29 klubova.