FOTOGALERIJA / VIDEO / MI SMO PRVACI Grad slavi trijumf Juga!

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja na dominantan su način osvojili naslov prvaka Hrvatske.

U trećoj utakmici, odigranoj pred 2000 navijača u Gružu, slavili su protiv Primorja Erstebanke s 13:7 te ukupno slavili s 3:0 u finalu.

Riječani su igrom u prvoj četvrtini dali Jugu do znanja da u Dubrovnik nisu stigli na izlet, vodili su 4:3. Međutim, do kraja utakmice Jug je pokazao zašto je ove godine toliko dominantan te je s do pobjede stigao uz šest pogodaka razlike. U momčadi u kojoj su baš svi igrači dali svoj veliki obol u ovoj utakmici treba izdvojiti četiri pogotka Mara Jokovića, tri pogotka Paula Obradovića te osam obrana kapetana Marka Bijača.

Jugaši su tako u ovoj sezoni, nakon Kupa i Regionalne lige, osvojili i treće natjecanje, a pred njima je sad nastup na završnici Lige prvaka, Final 6 u Budimpešti, gdje će pokušati napasti i četvrti trofej.

Tijek utakmice:

Prva četvrtina:

0:1 Pogodio je Rumunj Radu s pozicije sidruna za vodstvo Riječana nakon minute i 11 sekundi utakmice.

1:1 Izjednačio je Xavi Garcia, na punu obranu Primorja.

1:2 Šetka pogađa za novo vodstvo Primorja. Gol na postavljenu obranu Juga.

1:3 Primorje odlazi na dva gola razlike golom Dedovića. Odlično otvaranje za riječki sastav. Jugov trener Kobešćak prisiljen je zvati minutu odmora!

2:3 Pogodio je mladi Loren Fatović! Sjajno ga je na krilu pronašao Xavi Garcia.

2:4 Riječani uzvraćaju u idućem napadu. Radu koristi igrača više (1/1) za novih +2.

3:4 Uzvraća Jug! Maro Joković zabija prelijep pogodak.

Druga četvrtina:

4:4 Pogađa Perrone! Sjajni Brazilac iskoristio je igrača više (1/2) za poravnanje rezultata.

5:4 Obradović koristi igrača više (2/3) za prvo vodstvo Juga. Trener Primorja Asić zatražio je time-out!

6:4 Marko Macan je sjajno pogodio s vanjske pozicije!

6:5 Smanjuje Burić na punu obranu Juga.

7:5 Obradović zabija svoj drugi pogodak. Predivan šut!

Treća četvrtina:

8:5 Jug je iskoristio igrača više (3/4), a zabio je Hrvoje Benić.

9:5 Joković je zabio svoj drugi pogodak, a trener Primorja Asić pozvao time-out.

10:5 Obradović zabija svoj treći pogodak za visoko vodstvo Juga.

10:6 Šetka drugim pogotkom smanjuje vodstvo Juga.

10:7 Radu trećim svojim pogotkom približava Primorje Jugu.

Četvrta četvrtina:

11:7 Joković koristi igrača (4/5) više za +4 Juga.

12:7  Perrone zabija svoj drugi pogodak!

13:7 Četvrti pogodak Mara Jokovića!

Prvenstvo Hrvatske 2015./2016.

1. utakmica finalne serije doigravanja

VK Jug CO – VK Primorje EB 13:7 (3:4, 4:1, 3:2, 3:0)

Gradski bazen Jug-Dubrovnik; Gledatelja: 2000; Suci: Filippo Gomez (Ita), Adrian Alexandrescu (Rum); Delegat: Željko Karluoto (Split); Supervizor: Milivoj Bebić (Split)

VK Jug CO: Bijač (8 obrana), Macan (1), Fatović (1), Lončar, Joković (3), Garcia (1), Marković, Ivanković, Bautović, Perrone (2), Benić (1), Obradović (3), Popadić, Vrlić; Trener: Kobešćak; Pom. Treneri: Smodlaka i Jurišić

VK Primorje EB: Vićan (6 obrana), Burić (1), Radu (3), Krapić, Vrlić, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović (1), Echenique, Šetka (2), Bošković, Jelovina, Buljubašić; Trener: Asić; Pom. trener: Pezelj

Igrač više – Jug CO (6/8); Primorje EB (3/12)

Peterci: Jug CO (-/-); Primorje EB (-/-)