FOTOGALERIJA Jug u polufinalu!

Jugaši su očekivano s dosta muke svladali domaćina završnice Final 6, mađarskog doprvaka ZF-Eger, sa 8:6 te se plsairali u polufinale, gdje ih sutra u 20.30 čeka okršaj s prvakom Europe Pro Reccom.

Igra Juga u prvoj četvrtini (2:2) bila je dovoljna za držanje koraka s protivnikom koji je očito bio zagrijaniji i u ritmu utakmica. Ipak, na poluvrijeme Jugaši uspijevaju otići s minimalnom prednosti, ali je početak treće četvrtine donio preokret. Čučković pa Ćuk, oba s igračem više, dovode prvi put Eger u vodstvo. Jugov centar Luka Lončar, uz Bijača (15 obrana) sigurno najbolji Jugov igrač (4 gola ukupno), poravnava na 5:5 prije posljednje četvrtine u kojoj Jugaši potvrđuju kvalitetu i renome favorita.

Jug CO u polufinalu u petak navečer u 20.30 sati igra protiv branitelja naslova, talijanskog Pro Recca. U drugom polufinalu sastat će se Olympiakos i Szolnok, koji je u četvrtfinalu bio bolji od Barcelonete sa 7:5.

Tijek utakmice

Prva četvrtina:

1:0 Benić sjajno pogađa na punu obranu Egera!

1:1 Biros je pogodio iz peterca.

2:1 Garcia zabija s igračem više.

2:2 Čučković poravnava 22 sekunde do kraja četvrtine.

Druga četvrtina:

3:2 Lončar sjajno zabija na dodavanje Garcie nakon što se Egerova obrana nije stigla posložiti.

3:3 Vapenski poravnava s igračem više.

4:3 Perrone pogađa na dodavanje Markovića nakon isplivane kontre tri igrača Juga.

Treća četvrtina:

4:4 Čučković realizira igrača više s dva metra.

4:5 Ćuk dovodi Eger u vodstvo s igračem više.

5:5 Lončar poravnava s igračem više.

Četvrta četvrtina:

6:5 Marković zabija s krila za novo vodstvo Juga, s igračem više.

6:6 Vapenski izjednačuje s igračem više.

7:6 Lončar zabija na dodavanje Garcie.

8:6 Lončar opet zabija, još jednom s igračem više.

Final 6 LEN Lige prvaka – četvrtfinale
Jug CO – ZF Eger 8:6 (2:2, 2:1, 1:2, 3:1)
Bazen Alfred Hajos; Gledatelja: 5500; Suci utakmice: Naumov (Rus) i Schwartz (Izr)
Jug CO: Bijač (15 obrana), Macan, Fatović, Lončar (4), Joković, Garcia (1), Marković (1), Ivanković, Vrlić, Perrone (1), Benić (1), Obradović, Popadić; Trener: Kobešćak
ZF Eger: Mitrović (9 obrana), Zalanki, Biros (1), Čučković (2), Hosnyanszki, Lorincz, Ćuk (1), Szivos, Erdelyi, Vapenski (2), Bedo, Harai, Csoma; Trener: Dabrowski
Igrač više: Jug CO (4/10), ZF Eger (4/13)
Peterci: Jug CO (-/-), ZF Eger (1/1)