FINALE Piturima prva!

Stolnotenisači Libertas Marinkolora stigli su do svog povijesnog uspjeha! Osim što su prije tjedan dana izborili povijesno finale, večeras su u maloj dvorani Gospino polje stigli i do povijesne pobjede.

U prvoj finalnoj utakmici Super lige, ‘Pituri’ su nakon 4 sata nadigrali Dr. Časl 4:3, prenosi portal dbksport.hr.

U prvom meču Simović je igrao protiv Zenga, a sve je počelo odlično za goste koji su u vrlo kratkom roku 0:1. Tada na scenu stupaju domaći navijači predvođeni fenomenalnim bubnjarima iz Župe dubrovačke koji su donijeli vjetar u leđa mladom Simoviću koji radi rezultatski preokret (2:1)! Erupciji oduševljenja dubrovačkim navijačima tada nije bilo kraja. No, Zeng ponovno preuzima inicijativu, stiže do 2:2 (7:11), a potom u odlučujućem petom setu slavi 11:1.

U drugom meču rapsodija igre Tomislava Zubčića koji u nepunih dvadeset minuta ima 2:0 kontra Tomislava Kolareka (11:6, 11:8)! Vratio se potom Kolarek u ‘život’, dva puta po 11:9 za izjednačenje – 2:2. Iako, u četvrtom setu velika i grčevita borba za svaki poen. Tako bilježimo veliku seriju 0:4, pri rezultatu 6:4 za Zubčića koju je iskoristio Kolarek za odlazak na nedostižnih 6:8. Istina, stigao je Zubčić na 8:9, no ništa više od toga.. U odluci, za poravnanje ili vodstvo Dr. Časla, velika drama. Kolarek je imao sve u svojim rukama, poveo je 0:1 te 1:5, a što je na kraju bilo premalo za Zubčića koji do prve prednosti u setu stiže na 8:7! Zadržao je Zubčić svoj servis te je na kraju osvojio peti set (11:9). Ne treba posebno izdvojiti da su navijači u tom trenutku doživjeli pravu erupciju oduševljenja…

Neven Juzbašić kod Libertasa te Tomislav Japec u gostujućim redovima otvorili su treći meč. Juzbašić je odlično otvorio meč, osvojio svoje dvije te jednu loptu na servis protivnika (3:0). Ipak, s druge strane Japec stiže tu prednost te sa pet uzastopnih poena odlazi na 3:5. Juzbašić stiže na 5:5, no do kraja meča Japec ne ispušta prednost te stiže do prednosti 1:0 (11:9). Drugi i treći set, uragan Japeca, za prednost Dr. Časla 1:2.

Parovi su također pokazali zašto su ova dva kluba zasluženo u finalu. Vrlo čvrsta muška igra kod obje strane sve do posljednjeg poena. Prvo su poveli ‘Pituri’ 14:12 iako su gosti tijekom cijelog prvog seta imali prednost. Drugi set je pripao gostima, potpuno zasluženo 11:9 kao i treći – 11:7 za preokret 1:2. Nisu Dubrovčani olako ‘prepustili’ sve gostima. Baš naprotiv u četvrtom setu potpuno zasluženo slavlje 11:9, a potom u petom super drama te slavlje 12:10 za izjednačenje – 2:2!!

U petom meču super triler između Simovića i Kolareka. Zagrepčani su poveli 0:1, no Simović na krilima fanatičnih navijača ubacuje u šestu brzine te stiže do preokreta za veliku pobjedu 3:1 te ujedno momčadsko za velikih 3:2!! Šesti meč počeli su Juzbašić i Zeng nakon ukupno tri sata i 10 minuta igre.Juzbašić je prvi poveo, bilo je ekspresnih 11:6. Kako je Juzbašić brzo poveo, tako je istom mjerom Zeng vratio sve u egal i to istim rezultatom. Zeng na kraju više koncetriraniji u završnici koju zaključuje sa slavljem 1:3.

Na kraju, na krilima župskih bubnjara te borbe do posljednjeg poena, ‘Pituri’ dolaze do pobjede zahvaljujući Tomislavu Zubčiću koji je nadigrao Tomislava Japeca 3:1! Uzvrat je u Zagrebu za četiri dana.