Dubrovniku “prejaka” Svjetlost

Dubrovniku "prejaka" Svjetlost

Dvanaesti poraz košarkaša Dubrovnika. Nakon prošle iznenađujuće pobjede protiv Križevaca, ovaj put Dubrovnik nije uspio i upisao je visok poraz od Svjetlosti 82:66.

U šesnaestom kolu A-1 lige, Dubrovnik nije uspio upisati četvrtu prvenstvenu pobjedu. Gosti iz Slavonskog Broda odlično su krenuli u utakmicu te prvu četvrtinu zaključili sa vodstvom 20:12.
U drugoj dionici na krilima Karaća i Diminića te tricaški raspoloženog Čiklića, Dubrovnik je serijom 11:0 došao do prednosti 21:20. Igrači Željka Vreće do odlaska na odmor nisu imali prednost veću od četiri koša razlike, a na poluvrijeme se otišlo sa prednosti Svjetlosti 36:32.

Prijelomni dio utakmice dogodio se u trećoj četvrtini kada su gosti napravili seriju 12:0 te pobjegli 'nezainteresiranim' domaćinima. Vrijedi istaknuti podatak da Dubrovnik u trećoj dionici nije postigao koš punih pet minuta igre. Dovoljno govori podatak da su gosti u 35. minuti ostvarili veliku prednost 74:45 te ujedno nanjeli dvanaesti poraz košarkašima Dubrovnika.

Podsjetimo, Dubrovnik je u posljednja dva kola zabilježio vrijedne pobjede protiv Križevaca u gostima i Sonika kod kuće. U idućem kolu Dubrovnik putuje na gostovanje gdje će igrati protiv jednog od konkurenata u Ligi za prvaka – sinjskog Alkara. Sinjani su prema poretku iza Dubrovnika, međutim imaju utakmicu manje, a četrnaesto kolo odigrati će u danas protiv Splita.