Živković treći na brdsko-planinskoj utrci ‘Visočica 2016.’

Živković treći na brdsko-planinskoj utrci 'Visočica 2016.'

Atletičar Atletskog kluba Dubrovnik Ante Živković nastupio je na desetom izdanju brdsko-planinske utrke Visočica koja se održala u nedjelju, 17. srpnja, u organizaciji AK Velebit.

U konkurenciji od 83 trkača i trkačice, stazu dugu 12,4 kilometra, dubrovački atletičar Ante Živković u ukupnom poretku zauzeo je treće mjesto svladavši utrku za 1:04;30. U konkurenciji seniora Živković je zauzeo drugo mjesto.

Pobjednik ovogodišnje utrke u muškoj konkurenciji je Nikola Špoljar iz AK Sljeme istrčavši utrku za 1:02;00. Drugi u cilj je stigao Marin Kocejić iz AK Solin s vremenom 1:03;30.

Po drugi put od kad postoji utrka cilj nije bio na vrhu Visočice, ali ni nova lokacija nije bila ništa manje atraktivna. Utrka je završila kod novoobnovljene planinarske kuće na 1415 metara nadmorske visine koja je poslužila i za utopljavanje promrzlih trkača.