ŽETVA U SPLITU 17 novih medalja za PK Jug

Plivanje PK Jug

Nakon 25 medalja prošlog vikenda, plivači i plivačice se mogu pohvaliti sa novih 17 i to 5 zlatnih, 4 srebrene i 8 brončanih medalja osvojenih na drugom dijelu regionalnog prvenstva u Splitu.

Tanja Šmid (seniori i ml. seniori) i Marko Limov (seniori i ml. seniori) pobjednici su po dobnim skupinama na temelju zbroja bodova najvrijednije discipline iz svakog dijela, dok su treća mjesta osvojili Vicencija Violić (mlađi juniori) i Ivan Zovko (seniori i ml. seniori). Kadetska ženska štafeta nakon dva zlata prošlog vikenda, osvojila je nova tri i tako pobijedila u svih pet nastupa.

Antonio Žuvela (50 leđno) i Ivan Zovko (50 leđno) isplivali su A državne limite i pridružili se plivačima s već isplivanim limitima.

– Moramo istaknuti da je nekim plivačima falilo malo sportske sreće, pa tako Mihaela Hapan (400 slobodno) i Doris Radošević (100 delfin i 100 slobodno) su ostale kratke za A limite u rasponu pola sekunde – poručuju iz PK Jug.

Rezultati:

200 slobodno:
– juniori i ml. juniori: 2. Vicencija Violić
100 prsno:
– opća kategorija: 1. Tanja Šmid; 3. Marko Limov
Štafeta 4×50 slobodno:
– kadetkinje: 1. Adriana Marinović, Mihaela Đuho, Doris Radošević i Gracia Filipović
– ml. juniorke: 3. Ana Lučić, Vicencija Violić, Frane Miloslavić i Paula Garbin
50 delfin:
– kadetkinje: 3. Adriana Marinović
Štafeta 4×50 mješovito:
– kadetkinje: 1. Gracia Filipović, Mihaela Đuho, Adriana Marinović i Doris Radošević
Štafeta 4×100 slobodno:
– kadetkinje: 1. Mihaela Đuho, Adriana Marinović, Mihaela Hapan i Gracia Filipović
– juniorke: 3. Ana Lučić, Vicencija Violić, Frane Miloslavić i Paula Garbin
– ml. juniorke: 2. Ana Lučić, Vicencija Violić, Frane Miloslavić i Paula Garbin

Za PK Jug su nastupili: Bartol Braica, Mihaela Đuho, Gracija Filipović, Paula Garbin, Mihaela Hapan, Marko Limov, Ana Lučić, Mihovil Mamić, Adriana Marinović, Đivo Matović, Frane Miloslavić, Ilario Radić, Maro Violić, Ivan Zovko, Vicencija Violić, Tanja Šmid, Petra Čikato, Doris Radošević, Lara Kakarigji, Filip Zalović i Antonio Žuvela. Treneri: Borut Petrič i Andrej Drobac.

Idućeg vikenda, 22. i 23. ožujka, mlađi kadeti Plivačkog kluba Jug nastupit će u Splitu na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete.