‘ZAGREB YOUTH’ Janičić srebro, Burazor bronca

'ZAGREB YOUTH' Janičić srebro, Burazor bronca

Barbara Janičić bila je najuspješnija članica Badmintonskog kluba Aedium na međunarodnom turniru ‘Zagreb Youth’, koji je ovog vikenda održan u Zagrebu.

Janičić je u konkurenciji do 17 godina poražena u finalu singla te je osvojila srebrnu medalju, čime je izbila na 10. mjesto singla Europskog rankinga do 17 godina (mlađi juniori). Također, u ženskim parovima je došla do četvrtfinala što ju je plasiralo na 3. mjesto Europskog rankinga za mlađe juniore. Do kraja godine barbara će se boriti za najviše postolje Europskog rankinga, a iduća postaja je Slovačka.

Na turniru do 9 godina broncom se okitila najmlađa natjecateljica Aediuma Lea Burazor. Još su nastupili Erika Konjuh (U11), Lana Korać, Lučia Galjer, Davor Makivić, Patrik Konjuh, Patrik Karamatić, Niko Šumić, Petra Šilje (U13) te Marko Janičić i Nika Masle (U15).

Na turniru je ukupno nastupilo 200 netjecatelja iz 17 država Europe.