DuList IN

Valent Sinković sa Srđa pokazao zlatnu medalju iz Rija

Valent Sinković koji je zajedno s bratom Martinom osvojio olimpijsko zlato u Riju odmara ovih dana u Dubrovniku. Kako su se braća pohvalila na svojoj Facebook stranici jedan je sa svojom boljom polovicom u Senju, a drugi kod nas.

Dvostruki svjetski prvaci i aktualni europski prvaci, veslači Martin i Valent Sinković osvojili su zlatnu medalju u dvojcu na pariće na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Braća Sinković tako su srebrnoj medalji koju su osvojili na Olimpijskim igrama u Londonu prije četiri godine veslajući u četvercu na pariće s Damirom Šainom i Damirom Martinom, u Brazilu pridodali i najsjajnije odličje u dvojcu na pariće.

Otkako su zajedno u dvojcu na pariće, od lipnja 2014., braća Sinković upisali su pobjede u 29 utrka u nizu na velikim natjecanjima, računajući od kvalifikacija do finala.