SUSRET REPREZENTACIJA Šurković isplivao normu za Europsko juniorsko prvenstvo

Na Četveroboju reprezentacija Hrvatske, Slovenije, Srbije i BiH koji se u subotu i nedjelju održao u Zagrebu nastupili su jugaši Mario Šurković i Michel Brassard, a trener Frane Ćirak bio je u stručnom stožeru reprezentacije.

Mario Šurković nastupio je u ukupno 5 pojedinačnih utrka. Bio je četiri puta prvi u kategoriji ml. juniora i to u disciplinama 100 slobodno, 200 mješovito, 50 leđno i 100 leđno, te drugi na 200 leđno. Još je nastupio u mlađe juniorskim štafetama 4×100 mješovito i 4×100 slobodno koje su bile prve.

U štafeti 4×100 slobodno kao prva izmjena isplivao je normu za juniorsko europsko prvenstvo koje se održava u ruskom Kazanu od 3. do 7. srpnja 2019. Rezultat: 51.91.

Michel Brassard nastupio je u pojedinačnim utrkama 200 i 400 slobodno, te se u obje trke u kategoriji juniora plasirao na 2. mjesto.

Još je nastupio u juniorskoj štafeti 4×200 slobodno koja je bila 1.