Španja peti u finalu na 100 metara prsno!

Hrvatski paraolimpijac, Dubrovčanin Mihovil Španja, osvojio je peto mjesto u finalu discipline 100 metara prsnom tehnikom na Paraolimpijskim igrama u Londonu.

Španja je imao solidnu startnu reakciju (0.83), na 50 metara okrenuo je kao izvrstan drugi, da bi na kraju doplivao do petog mjesta s vremenom 1:28.45.

Zlatnu medalju odnio je 18-godišnji Ukrajinac Bohodayko, koji je srušio i svjetski rekord (1:20.17), srebrni je bio Nijemac Torben Schmidtke, a broncu je osvojio Nijemac Christoph Burkard.

Španja će svoj sjajan nastup u Londonu završiti sutra utrkom 400 metara slobodnom tehnikom.

JUG ODUSTAO OD PORTA Finale Regionalne lige ipak u Gružu!

Leona Rašica

NIJE DUGO DVOJIO Merkulov produžio vjernost Jugu

OBRADOVIĆ NAJBOLJI STRIJELAC Jugaši pobjedom otvorili polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske