Španja opet peti u finalu!

Hrvatski paraolimpijac, Dubrovčanin Mihovil Španja, osvojio je peto mjesto u disciplini 400 metara slobodno na Paraolimpijskim igrama u Londonu.

Španja je imao nešto slabiju startnu reakciju, na prvih 50 metara okrenuo je kao posljednji, na 100 metara bio je četvrti, kao i na 150 metara. Na 200 metara okrenuo je kao peti i to mjesto zadržao do kraja utrke, ostvarivši vrijeme 4:52.22.

Prvo mjesto, svjetski rekord i zlatnu medalju odnio je Britanac Josef Craig (4:42.81). Srebrni je bio Kinez Pan Shiyun s novim azijskim rekordom (4:46.22), dok je broncu odnio Rus Andrey Gladkov (4:46.76).

Mihovil Španja je ovim sjajnim nastupom završio svoj put na Olimpijskim igrama u Londonu, a kako je i sam najavio, London je za Mihovila zadnje natjecanje u karijeri. Četiri finala, tri peta mjesta i jedna brončana medalja.

Sve skupa četiri brončane medalje, tri iz Atene i jedna londonska – Mihovil Španja zlatnim slovima se upisuje u povijest hrvatskog i dubrovačkog športa. Svaka čast majstore!

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!