Sanja Jovanović ima zlato!

Sanja Jovanović osvojila je zlato na 17. Mediteranskim igrama u turskom Mersinu! Sanja je u finalu discipline 50 metara leđno plivala 28.48, čak 66 stotinki sekunde brže nego u jutrošnjim kvalifikacijama te tako za Hrvatsku osvojila zlatnu medalju.

Sanji je ovo četvrti put da je na Mediteranskim igrama, a na prve tri osvojila je medalje, no četvrta je ipak – bila zlatna.
Zlato je osvojila oborivši rekord mediteranskih igara koji je držala zlatna Talijanka Elena Gemo iz Pescare 2009. godine.

Srebro je uzela Grkinja Theodora Drakou (28.66), a broncu Talijanka Ariana Barbieri (28.74), plivačice koje su imale bolje vrijeme od Sanje u kvalifikacijama.

Inače, Sanja se prijavila s disciplinom 50 metara leđno, a sljedeći put tako će plivati u Barceloni na Svjetskom prvenstvu u 50-metarskom bazenu.