REGIONALNO PRVENSTVO Jugašima 40 medalja u Splitu

Plivački klub Jug osvojio je 40 medalja na Regionalnom prvenstvu u Splitu. Na natjecanju je nastupilo 38 Jugovih plivača.
Mlađi kadeti osvojili su ukupno 3. mjesto, a mlađe kadetkinje drugo! Marko Vuletić osvojio je srebro na 100 prsno, 200 mješovito, 400 slobodno, 200 prsno te 50 prsno gdje je bio još srebrni u juniorima i brončani u seniorima. Maroje Lukić osvojio je srebra u disciplinama 100 leđno, 50 leđno i 50 slobodno. Mara Moretti osvojila je zlata u disciplinama 50 delfin i 200 mješovito, srebro na 50 slobodno i broncu na 100 prsno, 100 delfin i 400 slobodno. Lara Šurković osvojila je srebro na 400 slobodno i broncu na 50 delfin.
Muška štafeta 4×50 slobodno osvojila je 2. mjesto, 4×50 mješovito i 4×100 slobodno 3. mjesto. Sve tri štafete su bile u sastavu Marko Vuletić, Maroje Lukić, Bruno Tošović i Lovro Brač.
Ženska štafeta 4×100 slobodno osvojila je zlato, a štafeta 4×50 slobodno broncu. Sastav šafeta činile su Mara Moretti, Lara Šurković, Paula Damić i Žana Šmit.
U mlađekadetskoj konkurenciji još su nastupili Katarina Meštrović, Maja Perak, Đivo Baletin, Luka Gverović, Leon Kekez, Ivan Kristović, Marko Obradović, Ivan Radonić, Marino Rašica, Damjan Di Leo, Nina Perušina, Karmen Tapalović, Antea Vojnić i Luka Gvozden. Ukupno su Jugovi mlađi kadeti osvojili 23 medalje.

U kategoriji kadeta pojedinačne medalje za Jug osvojili su: Roko Zvone koji je bio zlatni u disciplinama 200 delfin i 400 mješovito, na 800 slobodno i 400 slobodno je bio srebrni, a na 100 delfin je bio brončani. Vlaho Nenadić je bio zlatni na 200 leđno, srebrni na 100 leđno i 200 mješovito te brončani na 200 slobodno. Juraj Barčot osvojio je srebra u disciplinama 100 prsno, 200 prsno te 200 slobodno. Štafeta 4×100 slobodno bila je zlatna u kategoriji kadeta, u mlađim juniorima 2., a u juniorima 3. Štafeta 4×100 mješovito u kategoriji kadeta srebrna, u mlađim juniorima brončana. Obje štafete plivale su u sastavu Roko Zvone, Vlaho Nenadić, Juraj Barčot i Marko Tevšić.
U kategoriji kadeta još su nastupili Petra Rudinović, Andrija Cetinić, Bruno Damić, Borna Jelčić, Karlo Marinović, Matej Marković, Toni Šarić, Lukša Tešanović, Paulo Brač, Marta Lukšić, Paula Miloslavić, Zita Tolj.
Ukupno su Jugovi kadeti osvojili 17 medalja.
Na ovom su natjecanju Jugaši osvojili 40 medalja od kojih sedam zlatnih, 21 srebrnu i 12 brončanih pod vodstvom trenera Matiane Staničić i Ivana Bilića.

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!