Prvi poraz Hrvatske

'Barakude' su u trećem nastupu na EP-u zabilježili poraz od Srbije 15:12. Hrvatska je odlično igrala sve do druge četvrtine kada su Srbi iz kontre poveli dva razlike

Hrvatska je povela preko Jokovića iz igre, a Srbija izjednačila sa igračem više preko Milana Aleksića.  Srbi su 3 minute i 56 sekundi do kraja četvrtine ponovno imali igrača više, međutim Pavić je izvrsnom obranom otklonio prvo vodstvo Srbije. Do kraja četvrtine po gol sa svake strane i to sa igračem više Sukno za naše, a Mitić za Srbiju.

Početak druge dionice ponovno su obilježili pogoci sa igračem više (3:3), a nakon toga Srbi koriste dva puta nepažnju naših te iz kontri odlaze na dva razlike (3:5). Karač je smanjio iz peterca, a pomalo dezorijentirane 'Barakude' dopuštaju Srbima da ponovno iz kontre ostvare dva pogotka razlike (4:6). Frano Karač je 2 minute i 37 sekundi udarcem izvana smanjio na 5:6, a na odmor se otišlo ipak sa dva razlike za Srbe (5:7).

Srbi su treću dionicu otvorili sa dva uzastopna pogotka te dobili veliku priliku da riješe pitanje pobjednika (6:10). Buljubašić i Sukno vratili su tračak nade pogocima za 8:10, međutim Gocić je sa četiri metra 'probio' Pavića. Igrala se posljednja minuta treće četvrtine, peterac je izborio Dobud, a Bošković je bio siguran realizator (9:11). Barakude su dobile priliku doći na -1, međutim Obradović je u posljednjoj sekundi pogodio vratnicu.

Sandro Sukno otvorio je posljednju dionicu pogotkom za 10:11, a srpski izbornik Dejan Udovičić pred sam početak četvrte četvrtine zaradio je crveni karton zbog prigovora te utakmicu odgledao s tribina. Ipak, Srbi preko Mitrovića, Prlainovića i Čuka odlaze na nedostižnih četiri razlike (10:14). 'Barakude' su do kraja susreta postigli još dva pogotka (12:15) te tako upisali prvi poraz na prvenstvu.  U posljednjoj minuti Nikša Dobud je isključen bez prava zamjene zbog brutalnog prekršaja na Filipu Filipoviću te neće biti u sastavu protiv Njemačke.

Hrvatska – Srbija 12:15
Hrvatka – Pavić (7 obrana), Burić, Bošković 1 (1), Dobud, Joković 3, Muslim, Karač 2 (1), Bušlje 1, Sukno 4, Barač, Paškvalin, Obradović, Buljubašić 1
Izbornik: Ratko Rudić
Srbija – Soro (7 obrana), Šaponjić, Gocić 1, V. Udovičić 3, Ćuk 2, D. Pijetlović 2, Nikić 1, Aleksić 1, Rađen, Filipović 2 (1), Prlainović 1, S. Mitrović 2, B. Mitrović
Izbornik: Dejan Udovičić
Igrač više Hrvatska 8/15, Srbija 8/13
Peterci: Hrvatska 2/2, Srbija 1/1

Tijek utakmice
1/4 – 1:0 Joković, 1:1 Aleksić, 2:1 Sukno, 2:2 Mitić
2/4 – 3:2 Sukno, 3:3 Udovičić, 3:4 Filipović, 3:5 , 4:5 Karač, 4:6 Udovičić, 5:6 Karač, 5:7 Mitrović, 5:8 Udovičić, 6:8 Joković
3/4 – 6:9 Pijetlović, 6:10 Ćuk, 7:10 Buljubašić, 8:10 Sukno, 8:11 Gocić, 9:11 Bošković
4/4 – 10:11 Sukno, 10:12 Mitrović, 10:13 Pijetlović, 10:14 Čuk, 11:14 Dobud, 12:14 Joković, 12:15 Filipović