PRVENSTVO HRVATSKE Jugaši se vratili s 23 odličja!

Plivači i plivačice Juga nastupili su u Zagrebu od 26. do 29. srpnja na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine seniora, mlađih seniora, juniora i mlađih juniora na kojem je nastupilo 315 natjecatelja iz 33 kluba.

Sudjelovalo je 10 jugaša, a osvojili su ukupno 23 medalje od kojih 4 zlatne, 10 srebrenih i 9 brončanih. Sve medalje Jugu donijeli su muški predstavnici. Pojedinačni osvajači medalja su: Mario Šurković, Michel Brassard, Đivo Matović, a u štafetnim još: Đivo Damić i Noa Miletić.

Pojedinačno se najviše istaknuo mlađi junior Mario Šurković koji je osvojio čak 12 medalja od kojih su 3 zlata, 3 srebra i 6 bronci. Prvak Hrvatske Mario je postao u diciplinama 200 mješovito, te 100 i 200 leđno. U kategoriji mlađih juniora osvojio je 3 zlata (200 mješovito, 100 i 200 leđno) i 1 broncu (50 slobodno), u kategoriji juniora 3 srebra (200 mješovito, 200 leđno i 100 leđno), u kategoriji mlađih seniora 3 bronce (200 mješovito, 200 leđno i 100 leđno) te u apsolutnoj kategoriji 2 bronce (200 mješovito i 200 leđno)

Mlađi junior Michel Brassard osvojio je 6 medalja od kojih 1 zlato, 4 srebra, 1 bronca. Michel se na ovom natjecanju po prvi put okitio titulom prvaka Hrvatske i to u disciplini 800 slobodno. U kategoriji mlađih juniora osvojio je 3 medalje od kojih 1 zlato (800 slobodno), 1 srebro (100 delfin) i 1 broncu (400 slobodno), u kategoriji juniora, mlađih seniora i u apsolutnoj kategoriji osvojio je po 1 srebro (800 slobodno). Još je bio 4. u disciplini 200 slobodno.

Junior Đivo Matović osvojio je svoje prve medalje na Prvenstvu Hrvatske i to 1 srebro u juniorskoj i 2 bronce u mlađe seniorskoj i apsolutnoj kategoriji, sve u disciplini 1500 slobodno. Osim toga Đivo je zauzeo 7. mjesto u konkurenciji juniora u disciplini 800 slobodno, te 8. mjesto u discipli 400 slobodno.
Medalje Jugu na ovom prvenstvu donijele su i muške mlađe juniorske štafete 4×200 slobodno i 4×100 slobodno koje su oba puta bile srebrene, a nastupili su u sastavu: Michel Brassard, Mario Šurković, Đivo Damić i Noa Miletić.

Od preostalih pojedinačnih muških predstavnika Đivo Damić plasirao se na 5. mjesto u juniorskoj i mlađe juniorskoj kategoriji u disciplini 1500 slobodno, dok je u disciplini 800 slobodno bio 8. među mlađim juniorima. U disciplini 400 slobodno zauzeo je 11. mjesto. Mlađi junior Noa Miletić zauzeo je 14. mjesto na 50 slobodno. Od ženskih predstavnica na ovom natjecanju Jug su predstavljale: Ana Lučić, Adriana Marinović, Gracija Filipović, Antonia Ljuban i Katarina Nenadić. Najbolje plasmane ostvarila je Gracija Filipović koja je u kategoriji juniorki zauzela 5. mjesto u disciplini 200 leđno, a osim toga bila je 6. na 50 leđno, te 6. na 100 leđno.

Juniorka Ana Lučić bila je 5. na 200 slobodno, 8. na 400 slobodno, te 14. na 100 slobodno. U istoj (juniorskoj) kategoriji Adriana Marinović bila je 7. u disciplini 50 delfin, te 8. na 100 delfin.
Od mlađih juniorki Katarina Nenadić bila je 7. na 200 prsno, 8. na 100 prsno, te 14. na 50 slobodno, dok je Antonia Ljuban bila 9. na 100 slobodno i 10. na 50 slobodno. U ekipnom poretku klubova temeljenom na zbroju ukupno prikupljenih pojedinačnih i štafetnih bodova između 33 kluba Jugaši su u muškoj konkurenciji zauzeli 7. mjesto, dok su Jugašice u ženskoj konkurenciji zauzele 14. mjesto. Jugovi plivači i plivačice u Zagrebu su nastupili pod vodstvom trenera Frane Ćirka.

S ovim natjecanjem za Jugove plivače zaključena je sezona 2017-18, slijedi im kratka pauza pa nastavak treninga i natjecanja u novoj sezoni.