PRVENSTVO DALMACIJE Iz Splita s 11 medalja

Jedanaest medalja – dva zlata, tri srebra te šest bronci – osvojili su članovi Plivačkog kluba Jug protekle subote u Splitu na Plivatonu Regije 1, Prvenstvu Dalmacije za plivačice rođene 2008. i mlađe te plivače rođene 2007. i mlađe.

Zlatnim medaljam okitili su se Marin Zeko na 25 leđno te muška štafeta 4×50 slobodno JUG 1 u sastavu Maroje Lukić, Tino Savinović, Marko Vuletić i Marin Zeko. Zeko je također isplivao srebro na 25 prsno te broncu na 100 mješovito. Tino Savinović bio je srebrni na 25 leđno i 25 delfin, a Maroje Lukić brončani na 25 slobodno i 25 delfin, uz 4. mjesto na 100 mješovito. Marko Vuletić bio je brončani na 25 prsno te 5. na 100 mješovito. Dvije bronce osvojila je Paula Damić (100 mješovito i 25 delfin), koja je bila 7. na 25 prsno.

Dora Lučić je bila osma na 100 mješovito i 25 leđno, Tara Vujasinović je bila peta na 25 prsno, a u istoj disciplini Ivan Franić osmi. Štafeta JUG 2 (Antoan Špilar, Luka Skopljaković, Lovro Stanković, Lukša Krstulović) plasirala se na osmo mjesto.

U Splitu je ukupno nastupilo 39 članova PK Juga. Ovim natjecanjem na lijepi način zaključena je zimska natjecateljska sezona.