PLAY OFF ZA PRVU LIGU Dubrovnik startao uvjerljivom pobjedom

Košarkaši KK Dubrovnika pobjedom su otvorili kvalifikacijski turnir za ulazak u A-1 Hrvatsku košarkašku ligu, koji se od srijede do nedjelje igra u Labinu.

Momčad trenera Željka Vreće, inače prvak južne skupine A-2 HKL, u 1. kolu je svladala prvaka A-2 lige sjever Međimurje s uvjerljivih 94:69 (25:22, 29:10, 24:22, 16:15).

Dubrovnik je već sredinom prve četvrtine pobjegao na 9 koševa razlike (13:4), ali su ih Međimurci prestigli (13:16). Do kraja prve četvrtine naši ipak dolaze do 3 koša prednosti (25:22). Presudnom se pokazala druga četvrtina u kojoj su Vrećine trupe primile tek 10, a postigle 29 koševa. Sredinom drugog perioda držali su 16 koševa prednosti, a do poluvremena su uspjeli pobjeći na +22 (54:32). U nastavku susreta mudro su čuvali prednost, imali su i 27 koševa prednosti, a u četvrtoj minuti posljednje četvrtine i 34 koša viška.

U redovima Dubrovnika dvoznamenkast učinak imali su Šeparović s 26 koševa, Vujičić sa 17 uz 11 skokova, Režić s 15, Katić s 14 uz 8 skokova te Boban s 13 koševa i 5 dodavanja, dok je Tešija postigao 9 koševa uz 5 skokova i 2 blokade. U igru su ulazili još i Vodopija (9 skokova, 2 dodavanja, 2 ukradene lopte), Mustapić (po 2 skoka i dodavanja) i Koprivica (po 2 skoka i dodavanja). Kod poraženih istakli su se Drk (18), Krajičić (16) i Kranjčec (14).

Osim Dubrovnika i Međimurja, na turniru još nastupaju i KK Đakovo (prvak A-2 istok), KK Dubrava (prvak A-2 centar) te domaćin KK Rudar Labin (prvak A-2 zapad). Dva najbolja sastava osigurat će nastup u višem rangu u idućoj sezoni.

Četvrtak će dubrovačkom sastavu biti dan odmora, u petak u 19.30 sati igraju protiv domaćina Rudara, u subotu u 17 sati protiv Đakova, a u nedjelju u 15 sati protiv Dubrave.

Jedanaest titula državnih prvaka i čak 45 medalja za Taekwondo klub Shark!