PK JUG Baletinu bronca na Prvenstvu Hrvatske

Član Plivačkog kluba Jug Marko Baletin osvojio je brončanu medalju na Prvenstvu Hrvatske za kadete, koje se prošlog vikenda održalo u Zadru. Baletin je do 3. mjesta stigao u disciplini 100 metara leđno s rezultatom 1:03.43. Uz to, bio je 5. na 800 slobodno, 6. na 200 mješovito i 100 delfin te 9. na 100 prsno.

-Marko je pokazao svestranost nastupivši u sve četiri tehnike i mješovitoj tehnici, te je na svim bio plasiran među prvih deset – ističu iz kluba.

Na prvenstvu je ukupno nastupilo 208 natjecatelja iz tridesetak klubova s HPS-ovom normom. Za PK Jug nastupilo je šest natjecatelja: Marko Baletin, Juraj Barčot, Antonia Šurković, Tonka Bušković, Vlaho Nenadić i Ivan Zeko. Plivači su zauzeli 14., a plivačice 20. mjesto.