Novi poraz GOŠK-a na Lapadu

Nogometaši dubrovačkog GOŠK-a nastavili su crni niz loših rezultata u južnoj skupini 3. HNL. Na Lapadu su doživjeli novi šok, golom u posljednjoj minuti puni plijen odnio je Val.

Dobro su susret započeli igrači trenera Milana Petrovića. Nakon nekoliko prilika u 23. minuti stigao je i zgoditak, strijelac Ante Kovačić i s minimalnom prednosti GOŠK-a otišlo se na odmor. U drugom dijelu nastavak inicijative domaćih, ali ni gosti nisu bez prilike. Jednu takvu iskoristio je u 66. minuti Ivan Borzić. Nakon primljenog pogotka GOŠK ne posustaje i nastoji povesti. Međutim, u 90. minuti susreta gosti dolaze do sjajne prilike koju koristi Štimac te svom klubu donio veliku radost.

Od drugih županijskih trećeligaša Konavljanin je ostao neporažen kod vodećeg makarskog Zmaja (1:1), dok uzdrmani blatski Zmaj sutra gostuje u Žrnovnici kod Mosora. Sutra je u Metkoviću na rasporedu i neretvanski derbi između domaće Neretve i opuzenskog Neretvanca. Nakon nepotpunog 10. kola na ljestvici vodi Zmaj iz Makarske s 19 bodova, a slijedi ga Mosor s bodom manje, ali i utakmicom manje. Primorac iz Stobreča s nova 3 boda sustigao je GOŠK na dnu tablice, dok im šesnaesta Zagora bježi za pet bodova.

3. HNL Jug
GOŠK – Val 1:2 (1:0)
Strijelci: 1:0 – Ante Kovačić (23.), 1:1 – Ivan Borzić (66.), 1:2 – Antonio Štimac (90:9

Stadion u Lapadu, Suci utakmice: Žilić (Zadar), Nimac (Lišane Ostrovečke), Knez (Zadar)
GOŠK: Kristić (k), Dragić (od 77. Pralas), Obšivač, Mrđen, Kacić, Mihaljević, Lekaj (od 68. Cicijelj), Hodžić (od 63. Tikvica), Caput, Kovačić, Ivanišević
Val: Županović, Gotovac, Borzić, Šarić (k), Čarija, Župan (od 59. minute Gusić), Bekavac (od 80. minute Legčević), Sokol, Batovanja, Štimac (od 90. Jelavić), Ercegović

Tablica nakon 10. kola: 1. Zmaj Makarska 19, 2. Mosor 18 (-1), 3. Hrvace 17, 4. Imotski 17, 5. Konavljanin 17, 6. Omiš 16, 7. Junak 16, 8. BŠK Zmaj 14 (-1), 9. Šibenik 14, 10. Val 13, 11. Croatia 13, 12. Kamen 12, 13. Neretvanac 11 (-1), 14. Jadran KS 11, 15. Neretva 10 (-1), 6. Zagora 10, 17. GOŠK 6, 18. Primorac 6.