NIJE BILO LAKO Ragusa slomila jak otpor Zadranki

ŽKK Ragusa svladala je Zadar sa 72:64 (20:11, 16:13, 21:19, 15:21) u 16. kolu A-1 HKL u subotu popodne u Gospinom polju.

Ekipa trenera Zdravka Kitina vodila je u susretu od samog početka. Imale su Dubrovkinje prednost 20:11, međutim gošće su sredinom druge četvrtine stigle na samo -2 (22:20). Ragusa novom serijom odlazi na novih +9 (31:22), a na odmor se otišlo s osam koševa viška. U nastavku domaće su održavale pristojnu razliku, dok im se u 26. minuti Zadranke nisu približile na samo tri razlike (44:41). Ipak do kraja treće četvrtine Ragusa diže razliku na +14. U 34. minuti Zadranke smanjuju na pet razlike (57:52), a u 37. je tek 61:59 za domaće igračice. Ipak, do kraja susreta Ragusa uspijeva kontrolirati rezultat te u konačnici slaviti.

Prvo ime utakmice bila je Josipa Zovko s 24 koša uz 9 skokova, 11 koševa i 6 skokova je ubilježila Romana Stojanović, dok je Katarina Matijević zabila 10 koševa uz 5 skokova. Na popis strjelica upisale su se i Katarina Zarač (7), Ina Marin (6), Petra Stanković (6), Karla Kalajžić (4), Ana Tomičić (2) i Ana Haklička (2), Marta Erslan odigrala je bez koš učinka (po jedan skok i ukradena lopta), a u sastavu je bila i Leona Kristić. Kod gošći dvoznamenkaste su bile Jelenković s 18 te Dedić sa 16 i Vrsaljko s 14 koševa.

S omjerom 10-6 ŽKK Ragusa drži 4. mjesto na ljestvici (Split na 3. mjestu ima pobjedu više, ali i utakmicu više), a subotu 10. ožujka gošće su Dubrave BLC (3-13).