NAJUSPJEŠNIJA SEZONA BK DUBROVNIK Barbara Janičić juniorska viceprvakinja Hrvatske

Završetak sezone iz za Badminton klub Dubrovnik dogodio se ovaj vikend na Prvenstvu Hrvatske za poletarce i juniore u Čakovcu.

Barbara Janičić postala je juniorska viceprvakinja Hrvatske u konkurenciji pojednično, odnosno parskoj sa partnericom iz V. Gorice, Irom Misir. U konkurenciji poletaraca Erika Konjuh i Lea burazor osvojile su brončanu medalju u parovima, odnosno Lea je osvojila brončanu medalju u pojedinačnoj konkrenciji.

‘Ovime je završila najuspješnija sezona za dubrovački badmintonski klub od osnutka davne 1999. godine’, ističu iz kluba.

-Obzirom na neuvjete u kojima radi dubrovački klub već gotovo 20 godina, rezultat ima još veću težinu. Treba podsjetiti da je Dubrovački badmiontonski klub jedini sportski kolektiv u gradu koji nema osigurane termine u dvorani, odnosno jedni badmintonski klub u Hrvatskoj koji radi u skladištu od svojeg osnutka. Možda se gradski oci nakon 20 godina sjete da je Dubrovnik grad prijatelja djece, ili nije – navode iz kluba.