Musladin viceprvakinja Hrvatske u višebojima, a Živković izborio nastup na EP u planinskom trčanju

Prvenstvo Hrvatske i Slovenije u višebojima održano je 13. i 14. svibnja u Zagrebu u organizaciji HAAK Mladost.

Na održanom natjecanju nastupilo je 161 atletičara i atletičarki iz 20 klubova iz Hrvatske i osam iz Slovenije.

Atletski klub Dubrovnik predstavljala je Marta Musladin koja je u kategoriji limačica nastupila u troboju te s osvojenih 1 118 bodova osvojila srebrnu medalju. Musladin je nastupila u utrci na 200 metara i s istrčanim vremenom 30,08 postavila novi osobni rezultat i osvojila 477 bodova. U skoku u dalj sa skokom od 4,34 metra Musladin je ostvarila 388 bodova dok je u bacanju vortexa s bačenih 38,63 postavila novi osobni rezultat i osvojila 253 boda.

Naslov prvakinje Hrvatske ponijela je Josipa Hriberski iz AK Dinamo – Zrinjevac s osvojenih 1 129 bodova.

Odličan vikend zabilježio je i Ante Živković koji je na brdskoj utrci Boroša 2017 (Zagreb – Sljeme) izborio nastup za planinsku reprezentaciju na Europskom prvenstvu u planinskom trčanju koje će se održati 08. srpnja.2107. u Kamniku u Sloveniji.

Utrku dugu 13.7 kilometara koja završava na 1031 metar nadmorske visine Živković je istrčao za 1:03:16 i u ukupnom poretku zauzeo treće mjesto.

Osim Živkovića na ovogodišnjem izdanju utrke Boroša 2017 nastupio je i Vinko Sliško koji je s istrčanim vremenom od 1:12:26 u ukupnom poretku zauzeo 18. mjesto te Džoni Jurić koji je utrku istrčao za 1:43:36.

Na održanoj utrci nastupila je i ženska seniorska ekipa u sastavu Katarina Kokan (1:24:28), Helena Gleđa (1:25:25) i Biljana Taslak (2:11:14).