MIHO U ZADNJOJ SEKUNDI! Jug remizirao s Primorjem

Jug - Primorje

Remijem 11:11 s Primorjem u 9. kolu LEN Lige prvaka dubrovački Jug izgubio je sve šanse za plasman na Final 6 u Barceloni.

Zadatak im je na početku utakmice dodatno otežao Recco, koji je svladao Olympiakos u Pireju s 12:6. Jugaši su se još koliko toliko držali prvo poluvrijeme (gol zaostatka), ali gosti u drugom dijelu uspijevaju povesti s tri razlike, što su Jugaši cijelo vrijeme pokušavali stići. Uspjelo im je to u zadnjoj sekundi utakmice, kada Janović zarađuje izbačaj, dodaje Boškoviću, koji zabija za erupciju oduševljenja na tribinama.

Prva četvrtina:

Jug je u utakmicu ušao s čak šest obrana Bijača, ali i propuštenom prilikom s igračem više.

1:0 Za vodstvo Juga zabio je Pavo Marković s igračem više, nakon što je Bušlje s dva metra pogodio vratnicu.

Kraj prve četvrtine, Marko Bijač obranio je već osam udaraca! U Pireju je 5:11 za Recco.

Druga četvrtina:

1:1 Rumunj Radu poravnava za Primorje. Recco je u Pireju upisao pobjedu 6:12.

2:1 Miho Bošković zabio je iz peterca, nakon što je Buljubašić nepropisno zaustavio Juru Marelju.

3:1 Nikola Janović zabija za povećanje vodstva. Realiziran igrač više.

3:2 Kapetan Primorja Ivan Krapić s dva metra je izvrsno zabio s igračem više.

3:3 Izjednačio je Garcia s igračem više.

3:4 Daniel Varga zabio je iz kontranapada za prvo vodstvo Riječana.

Treća četvrtina:

3:5 Krapić je postigao drugi svoj pogodak. Iskorišten igrač više.

4:5 Šutalo je smanjio na gol razlike. Igrač više.

4:6 Garcia svojim drugim pogotkom diže na novih dva razlike.

4:7 Radu pogađa za tri razlike Riječana.

5:7 Dobud sjajno reagira na dva metra.

6:7 Bušlje smanjuje s dva metra. Realiziran igrač više.

6:8 Paulo Obradović pogađa rijetko viđenom šraubom.

Četvrta četvrtina:

7:8 Svojim drugim golom Janović smanjuje na jedan razlike.

7:9 Daniel Varga pogađa za Primorje.

8:9 Janović trećim golom smanjuje rezultat.

8:10 Denes Varga pogađa s igračem više.

9:10 ‘Arslan’ Šutalo je zabio svoj drugi gol.

9:11 Garcia je zabio svoj treći pogodak. Uspješno je realizirao kontranapad nakon što je Dobudu na sredini bazena suđena topljena lopta.

10:11 Visković zabija s igračem više.

11:11 Bošković je zabio za remi! Prekršaj je dosuđen nad Janovićem, koji poslužuje Miha za izbjegavanje novog poraza u zadnjoj sekundi.

Dubrovnik, Bazen u Gružu; Gledatelja: 800; Suci: Stavridis (Grč) i Teixido (Špa)

VK Jug CO – VK Primorje EB 11:11 (1:0, 2:4, 3:4, 5:3)

VK Jug CO: Bijač (13 obrane), Vranješ, Bošković (2), Janović (3), Šutalo (2), Benić, Marković (1), Bušlje (1), Visković (1), Dobud (1), Marelja, Macan, Nižić; Trener: Miho Bobić, Pomoćni trener: Mile Smodlaka

VK Primorje EB: Vićan (6 obrana), Radu (2), Buljubašić, Krapić (2), De. Varga (1), Peroš, Muslim, Petrović, Da. Varga (2), Obradović (1), Šetka, Garcia (3), Jelovina; Trener: Ivan Asić, Pomoćni trener: Igor Pezelj

Igrač više: Jug (8/11), Primorje (7/13)

Peterci: Jug (1/1), Primorje (-/-)

MINI-KOŠARKA Juniori Dubrovnika treći na Prvenstvu Dalmacije!

Juniorke ŽVK Jug viceprvakinje Hrvatske, Lara Korać najbolja vratarka!