LIBERTAS KUP 2016. Dustra ogranak Kaštela odnijela 200 tisuća kuna

Dustra ogranak Kaštela osvojila je ‘Libertas kup 2016.’ pobjedom nad momčadi Taj Mahal Lero 2:0. Kaštelani tako iz Dubrovnika odnose pokal pobjednika najvećeg turnira s nagradnim fondom u Hrvatskoj te novčanu nagradu u iznosu čak 200.000 kuna, piše dbksport.hr

Nakon 40 minuta igre u finalnom ogledu između momčadi Taj Mahal Lero – Dustra ogranak Kaštela nije bilo pobjednika kao ni pogodaka. Međutim, u ruletu penala na kraju je bila bolja momčad Dustra ogranak Kaštela koja je slavila s 2:0.

U ruletu penala precizni su bili Matija Babić i Toni Legčević, dok te sreće nisu bili Hasan Kacić i Admir Bijedić kod Taj Mahal Lero.

Treće mjesto osvojila je momčad B. b. C. b. Leonardo koja je nakon ruleta penala bila bolja od PGM Raguse, prošlogodišnjeg osvajača, rezultatom 3:1. Poluvrijeme je završilo u egalu – 1:1 kao i konačan rezultat.

Bila je to prava muška utakmica koja je završila s realnim ishodom. Jurić je doveo u 2. minuti B. b. Cool C. b. Leonardo u vodstvo, a do rezultatskog egala čekalo se sve do 11. minute kada je pogodio Vladimir Džombić. U ruletu penala Duško Martinac i Saša Subotić bili su precizni, dok za PGM Ragusu nisu bili precizni Igor Mirković i Darko Milanović.

LIBERTAS KUP 2016. – ONI SU NAJ, NAJ

Caffe bar Mirakul, Nautika restorani, C. b. Antika i Dustra osvojili su po 5.000 kuna za plasman od 5. – 8. mjesta. Ček u iznosu 10.000 kuna za osvojeno 4. mjesto osvojila je momčad PGM Ragusa.

Trofej za fair-play na turniru osvojila je momčad Senabil Sarajevo. Pehar i medalje, te ček u iznosu 20.000 kuna za osvojeno treće mjesto na turniru osvojila je momčad B. b. Cool C. b. Leonardo.

Pehar i medalje, te ček u iznosu 50.000 kuna za osvojeno drugo mjesto uručio je Željko Raguž momčadi Taj Mahal Lero čiju je nagradu preuzeo kapetan Hasan Kacić.

Trofej za najboljeg strijeca turnira osvojio je Baldo Cicijelj iz Caffe bar Antika koji je do četvrtfinala postigao sedam pogodaka. Uz trofej, osvojio je loptu i novčanu nagradu u iznosu 5.000 kuna.

Trofej za najboljeg igrača turnira pripao je Matiji Babiću iz pobjedničke momčadi.

Pehar i medalje, te ček u iznosu čak 200.000 kuna za osvojeno prvo mjesto uručio je Andro Vlahušić, gradonačelnik grada Dubrovnika, momčadi Dustra ogranak Kaštela.

FINALE Taj Mahal Lero – Dustra ogranak Kaštela (0:0/0:0) 0:2p

Suci: Bartul Vukojević i Neven Tomičić
Strijelci/penali: 0:1 Babić, 0:2 Legčević
Taj Mahal Lero – Hasan Kacić (kap.), Joško Atijas, Vlaho Grbešić, Denis Kočić, Admir Bijedić, Denis Hasanović, Ante Daničić

Dustra ogranak Kaštela – Krešimir Vranješ, Ante Radman (kap.), Ante Cvitanović, Joško Sunara, Robert Vinko Pavičić, Mate Muselin, Božo Duvnjak, Toni Kovačević, Matija Babić, Toni Legčević. Voditelj: Vihor Stipovljev.

ZA 3. MJESTO PGM Ragusa – B. b. Cool C. b. Leonardo (1:1/1:1) 1:3p

Strijelci: 0:1 Valerije Jurić 2′, 1:1 Vladimir Džombić 11′; penali: 1:2 Martinac, 1:3 Subotić

PGM Ragusa – Dražen Ćavar (kap.), Armando Kajfeš, Dino Bundevica, Darko Milanović, Vladimir Džombić, Mihajlo Trnjak, Igor Mirković, Đorđe Kaurin, Ivan Ivanković. Voditelj: Ivica Ćorluka, predstavnik: Ante Turilj

Beach bar Cool Caffe bar Leonardo – Hrvoje Juras, Mario Čović (kap.), Andrija Bogdanović, Valerije Jurić, Mirko Jurjević, Saša Subotić, Duško Martinac, predstavnik: Mario Rajčić

Tekst i foto: dbksport.hr