KADETSKO LJETNO PRVENSTVO HRVATSKE Marko Baletin dva puta na korak do medalje

Zagreb je 20. i 21. srpnja bio domaćin Prvenstva Hrvatske za kadete na kojem je nastupilo 220 natjecatelja iz tridesetak klubova. Pravo nastupa imali su samo oni plivači koji su tijekom ljetne sezone isplivali norme zadane od strane HPS-a.

PK Jug predstavljalo je ukupno 9 natjecatelja (5 muških i 4 ženske), što je za 3 natjecatelja više nego u zimskoj sezoni: Marko Baletin koji trenira u grupi trenera Ivana Bilića, Juraj Barčot, Antonia Šurković, Tonka Bušković, Elza Filipvić, Marta Lukšić koji treniraju u grupi trenera Andreja Drobca, te Vlaho Nenadić, Ivan Zeko i Roko Zvone koji treniraju u grupi Matiane Staničić.

Jugovi plivačice i plivači u svim disciplinama u kojima su nastupili ostvarili su osobne rekorde u 50 m bazenu.

Najbolji Jugov natjecatelj bio je Marko Baletin koji je zauzeo 4. mjesta u disciplinama 100 leđno i 200 mješovito. U obje discipline mu je nedostajalo malo sportske sreće, pogotovo na 100 leđno gdje je broncu izgubio za 15 stotinki. Marko je osim u navedenim disciplinama nastupio u još 2 discipline i zauzeo sljedeće plasmane: 100 delfin- 6. mjesto i 200 delfin- 13. mjesto.

Vlaho Nenadić nastupio je u disciplinama: 200 leđno, 200 mješovito, 800 slobodno, 100 leđno i 400 mješovito. Najbolji plasman zauzeo je u disciplini 200 leđno u kojoj je bio 22.

Juraj Barčot je nastupio u disciplinama: 400 slobodno, 100 prsno, 100 slobodno, 800 slobodno i 200 slobodno. Najbolji plasman ostvario je u disciplinama 100 prsno i 800 slobodno u kojima je zauzeo 17. mjesto.

Ivan Zeko nastupio je u disciplini 200 prsno u kojoj je zauzeo 39. mjesto.

Na ovom prvenstvu nastupila je za razliku od zime i jugova muška štafeta 4×100 slobodno i 4×100 mješovito i zauzela 14. i 16. mjesto što je manje bitno s obzirom da je bila sastavljena od kadeta koji je ulazno godište Juraja Barčota i tri mlađa kadeta Vlaha Nenadića, Roka Zvone i Ivana Zeka kojima je ovo bilo veliko iskustvo za naredna prvenstva.

Kod cura, Antonia Šurković nastupila je u disciplinama: 100 prsno, 200 mješovito, 100 leđno, 400 mješovito i 100 slobodno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 200 mješovito gdje je ostvarila plasman u finale i zauzela. 8 mjesto.

Tonka Bušković nastupila je u disciplinama: 400 slobodno, 100 slobodno, 800 slobodno i 200 slobodno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 800 slobodno u kojoj je bila 18.

Elza Filipović nastupila je u disciplinama: 400 slobodno, 100 slobodno, 200 slobodno i 100 leđno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 200 slobodno u kojoj je bila 32.

Marta Lukšić nastupila je u disciplinama: 100 prsno i 200 prsno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 100 prsno u kojoj je bila 35.

Kao i kod muških za razliku od zime imali smo i ženske štafete 4×100 slobodno i 4×100 mješovito. koje su zauzele 11. i 13. mjesto. A plivale su je gore navedene cure.

Još se plivala mix štafeta 4×100 mješovito (plivaju 2 plivačice i 2 plivača) i zauzaela je 12. mjesto a plivali su je Antonia Šurković, Marta Lukšić, Roko Zvone i Juraj Barčot.

Plivači su u ukupnom ekipnom poretku zauzeli 14., a plivačice 18. mjesto.

Slijedi PRVENSTVO HRVATSKE ZA DOBNE KATEGORIJE koje se također održava u Zagrebu od 26. srpnja do 29. srpnja gdje će nastupiti Jugovi najstariji plivači.