JUNIORI JUGA ‘Drvena’ medalja na Prvenstvu Hrvatske

JUNIORI JUGA 'Drvena' medalja na Prvenstvu Hrvatske

Juniori Jug Croatia osiguranja zauzeli su četvrto mjesto na završnom turniru Prvenstva Hrvatske, koji se od četvrtka do nedjelje održao na splitskom Poljudu.

U borbi za broncu momčad trenera Veselina Đuha izgubila je od vršnjaka iz zagrebačke Mladosti sa 8:7 (2:0, 1:1, 1:4, 4:2).

Mladi su Jugaši na poluvremenu bili u zaostatku dva pogotka, potom su u trećoj četvrtini uspjeli preokrenuti rezultat te povesti. U jednom trenutku imali su i +2, ali su ‘Žapci’ do kraja susreta najprije izjednačili, a potom 27 sekundi prije kraja susreta i postići pobjedonosni pogodak.

Prvi strijelac Juga bio je Kristijan Čulina s 3 pogotka, dok su jednom precizni bili Boris Ivaniš, Filip Kržić, Maroje Burđelez te Karlo Krmek. Brončane Zagrepčane s četiri je pogotka predvodio Jakov Markić.

Prvak Hrvatske je Mornar BS, koji je u finalu svladao OVK POŠK s 8:5.

Najbolji igrač turnira je Stipe Šitum (OVK POŠK), najbolji vratar Marin Kordić (Mornar BS), a najbolji strijelac Marko Radulović (Primorje EB, 26 pogodaka). Jugašima je pripao trofej Fair Play.