Jugašima 11 medalja

Jugaš Marko Erdelez obilježio je dvodnevno Regionalno prvenstvo Hrvatske za mlađe – kadetski uzrast. U Splitu je osvojio dva zlata, tri srebra i jednu broncu.

Erdelez je prvak Dalmacije na 50 i 100 metara prsno, drugi je na 50 i 100 metara slobodno te 200 metara mješovito, a brončani u štafeti 4×50 metara mješovito. Plivački klub Jug ukupno je osvojio 11 medalja, dva zlata, tri srebra i šest bronci.

Adriana Marinović doplivala je do bronce na 50 metara slobodno, Mihaela Đuho je treća na 100 metara leđno dok su brončanu medalju osvojile muška (Marko Žuvela, Luka Kirigin, Marko Erdelez i Filip Zalović) i ženska štafeta (Doris Radošević, Mihaela Đuho, Adriana Marinović i Gracia Filipović) na 4×50 metara mješovito.

Jugašice su osvojile treće mjesto u štafeti 4×100 metara slobodno (Mihaela Đuho, Doris Radošević, Gracia Filipović i Adriana Marinović), ali i u štafeti na 4×50 metara slobodno (Adriana Marinović, Mihaela Đuho, Doris Radošević i Gracia Filipović).

U Splitu su za Plivački klub Jug nastupili: Petar Alamat, Duje Čamo, Dominik Duždević, Luka Đurović, Marko Erdelez, Đino Fillipi, Boris Ivaniš, Luka Kirigin, Martin Kuzman, Ante Matijević, Đivo Matović, Ilar Savinović, Filip Zalović, Marko Žuvela, Petra Čikato, Mihaela Đuho, Nikol Đuho, Gracija Filipović, Iris Fillipi, Mihaela Hapan, Ivana Maleš, Adriana Marinović, Katarina Matović, Katarina Nenadić, Doris Radošević i Rafaela Škrabo. Vodili su ih trenerica Gordanea Kostić i trener Andrej Drobac.