Jug lako s “Medvjedima”

Jug lako s "Medvjedima"

Vaterpolisti Juga ostvarili su osmu pobjedu u Jadranskoj ligi. U sklopu desetog kola na bazenu u Gružu slavili su protiv Medveščaka 15:7. Sudionik četvrtfinala Europskog kupa nije pronašao način zaprijetiti raspoloženim Jugašima.

Triglav Jadranska liga, 10. kolo
VK Jug CO – VK Medveščak 15:7 (4:1, 5:1, 3:3, 3:2)

Bazen u Gružu; Gledatelja: 300
Suci: Nenad Periš i Joško Prančić (oba iz Splita)

VK Jug – Vićan (7 obrana), Vranješ, Sutić, Janović 2, Joković 1, Pavlović 1, Marković 2, Bušlje 2, Karač 1, Dobud, Macan, Oradović 4, Nižić (5 obrana), Goreta 2

VK Medveščak – Selem (8 obrana), Burić, Babić, Čule, Jakovac 1, Kučević, Martinić 3, Benić, Kolar 1, Geratović, Ćuk, Samodol, Lazić,
Blažević

Već se u prvoj četvrtini dalo naslutiti da će utakmica ići u jednom smjeru. Jugaši su postigli četiri, a gosti iz Zagreba jedan pogodak. Igrači Elvisa Fatovića tri pogotka postigli su sa igračem više (3/3), a jedan iz peterca. Na 'odmor' se otišlo rezultatom 9:2 za Juga s tim su Jugaši postigli šest pogodaka sa igračem više (6/7) te dva iz peterca (2/2).

Pred kraj treće četvrtine Frana Vićana (7 obrana) zamjenio je Mirko Nižić koji je u četvrtini obranio peterac te skupio pet obrana. Dubrovačkoj publici se predstavio i Hrvoje Benić, jugaš na posudbi u Medveščaku.

Postigao je jedan pogodak uz jedno isključenje te odigrao na nivou. Za raspoložene Jugaše, Medveščak je bio 'mačji kašalj', od početka su kontrolirali igrom te svojom uigranosti, raspoloženosti slavili bez muke.

Jugaše već u srijedu očekuje dvoboj protiv Poška u Splitu (Kup), a u subotu, 26. studenog na  bazenu u Gružu u sklopu trećeg kola Lige prvaka ugostit će Vojvodinu koja je u prvom kolu izgubila od Mladosti, a u drugom kolu odigrala neodlučeno kod kuće protiv Spandaua 04.

Utakmica između Jug Croatia Osiguranja i Vojvodine na rasporedu je od 18 sati.

Tijek utakmice po četvrtinama
1/4 – 1:0 Bušlje, 2:0 Pavlović, 3:0 Janović, 3:1 Jakovac, 4:1 Janović 2/4 – 5:1 Obradović, 6:1 Obradović, 7:1 Joković, 7:2 Benić, 8:2 Bušlje, 9:2 Obradović 3/4 – 10:2 Goreta, 10:3 Martinić, 11:3 Goreta, 11:4 Martinić, 11:5 Martinić, 12:5 Karač 4/4 – 12:6 Samodol, 13:6 Marković, 14:6 Obradović, 15:6 Marković, 15:7 Kolar

Isključenja:  Jug 6/7, Medveščak 1/6
Peterci: Jug 2/2, Medveščak 1/2