IZBORILI FINAL FOUR Pituri idu po treći trofej Kupa Hrvatske

Stolnotenisači Libertas Marinkolora ovog su petka na domaćem terenu izborili završnicu Kupa Hrvatske (Final four) koja se igra u Zagrebu 11. i 12. srpnja. U četvrtfinalnom susretu za 57 minuta pobijedili su stolnotenisače Ploča s 3:0. Marko Venier dobio je s 3:0 Zorana Šutića (11:3 ; 11:6 ; 11:6), a isti rezultat imao je Miho Simović protiv Orlanda Glamuzine (11:3 ; 11:6 ; 11:1). Ante Jupek svladao je Juru Volarića s 3:2 (11:5 ; 11:9 ; 8:11 ; 3:11 ; 11:9).

Pored Libertas Marinkolora, Final four izborili su GSTK Zagreb, STK Starr (Varaždin) i STK Vodovod (Osijek).

-Nakon prekida prvenstva zbog Covid-19 pandemije poslije odigranih 13. kola te donesene odluke da se Kup natjecanja nastavi, igrači Libertas Marinkolora – Simović, Japec, Šurbek, Juzbašić, Venier, Jupek i Giron imat će priliku osvojiti Kup Hrvatske u sezoni 2019./20. Vrijedno je napomenuti da ured Pitura već krase dva osvojena pokala pobjednika Kupa Hrvatske iz sezona 2016./17. i 2017./18. Hoće li treći trofej pobjednika Kupa Hrvatske doći u Grad doznat ćemo vrlo skoro, točno za 16 dana – naveli su Pituri.
Inače, poštivajući preporuku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo na današnjem susretu u B dvorani ukupno je bilo 19 osoba. Prije početka susreta minutom šutnje odana je počast iznenada preminulom tajniku MNK Square Siniši Bačiću.