IPAK NERIJEŠENO SA ŠPANJOLCIMA Hrvatska u polufinale ide s drugog mjesta

Hrvatska je odigrala neriješeno sa Španjolskom. U posljednjoj utakmici drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva rezultat je bio 22:22.

Obje reprezentacije već su prije osigurale prolazak u polufinale, a ovdje bila riječ o borbi za prvo mjesto. Španjolska je nakon neriješenog rezultata tako završila na prvom mjestu skupine 1.

Na odmor smo pošli s vodstvom Španjolske (11:12). Na početku drugog poluvremena Španjolci su preuzeli inicijativu na terenu, a mi smo se mučili u napadu. To je rezultiralo sa 6 pogodaka zaredom naših protivnika. U zadnjih 10 minuta Hrvatska se vratila na jedan razlike te je došlo do izjednjačenja u ’56 minuti.

U sudaru sa španjolskim reprezentativcem Alexom Dujshebaevom, Igor Karačić zaradio je neugodan udarac u koljeno te je upitan njegov nastup u polufinalu. Inače, proglašen je i igračem utakmice. Zabio je 10 golova od ukupnih 12 udaraca u okvir. Imao je i jednu asistenciju.

-Žao mi je što nismo dobili. Dečki su se borili – rekao je izbornik Lino Červar nakon utakmice.

S kime igramo u polufinalu, odlučit će utakmica između Norveške i Slovenije.