Hrvatskoj svjetska bronca!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Barceloni nakon što su u meču za treće mjesto svladali Italiju sa 10:8.

Najbolji u redovima naših bili su Sukno i Joković s po tri gola, a po jedan su dali Dobud, Bukić, Paškvalin i Obradović. U redovima gostiju Giorgetti je zabio tri, Felugo dva, a Presciutti, Napolitano i Perez po jedan.

U utakmici u kojoj je izbornik Tucak sjajno taktički postavio igru, naši reprezentativci igrali su sjajnu obranu i nakon serije od pet golova na poluvremenu vodili 8:3. Međutim, suci Alexandrescu i Stavridis u trećoj četvrtini dosudili su veći broj spornih odluka, kao i veliki broj isključenja. Tako je Hrvatska imala realizaciju 6/13, a Italija 6/17.

U finalu se večeras sastaju Mađarska i Crna Gora.