HRVATSKI KUP III. KOLO ZA SENIORE I POLETARCE Srebro za Lanu Korać!

Treći krug Hrvatskog kupa za seniore i za poletarce održan je u Čakovcu ovu subotu, 24. rujna. Badmintonski klub Aedium nastupio je sa ukupno sedam igračica i igrača pod vodstvom trenera Ratka Galjera i Vlaha Čerjana.

Najveći uspjeh ostvarila je Lana Korać koja je u pojedinačnoj konkurenciji do 11 godina osvojila 2. mjesto. U finalu je bolja od nje bila Jelena Buchberger iz Velike Gorice.

U istoj konkurenciji zapažen rezultat ostvarila je i Lučia Galjer osvajanjem 4. mjesta, a u borbi za brončanu medalju poražena je od Vlatke Kopse iz Zagreba.

Kod seniorki vrijedi istaknuti 6. mjesto Mie Čerjan u pojedinačnoj konkurenciji, te 4. mjesto Maris Guca i Nikoline Kabiček u ženskim parovima, koje su u napetom meču za broncu tijesno izgubile od domaćeg para Novak/Zadravec.
Uz spomenute još su nastupili Helena Zvone i Marin Šućur, koji je zauzeo je 12. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji seniora.