HRVATSKA SREBRNA Srbija potopila Tuckove trupe

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u ruskom Kazanju, nakon što je u finalu poražena od Srbije s 4:11 (2:2, 0:3, 2:2, 0:4).

Naši su poveli s 2:0 i stali, a Srbi krenuli. Najprije su do kraja četvrtine izjednačili na 2:2, potom s još tri pogotka stigli do 2:5 do poluvremena te s novim pogotkom otvorili nastavak (2:6). Sukno golom s igračem više prekida veliku seriju Srba (3:6), ali Ćuk vraća na +4 u idućem napadu.

Sukno potom smanjuje na 4:7 s igračem više i nakon niza neuspjelih akcija na obje strane (najizglednija prilika za gol bila je vratnica Sukna) Hrvatska s tri gola manjka ulazi u posljednju četvrtinu.

Nakon što je Muslim krivo dodao jednu loptu s igračem više, s druge strane Pjetlović diže na, pokazalo se, nedostižnih četiri gola razlike (4:8). Naši ne koriste igrača više, a Srbima to ide za rukom. Prlainović, potom Jakšić i Aleksić potvrđuju zlato za Srbiju (4:11).

Hrvatska je osvajanjem srebrne medalje osigurala plasman na Olimpijske igre u Rio de Janeiru iduće godine.