Hrvatska slavila tek nakon peteraca

Hrvatska vaterpolska reprezentacija slavila je nakon peteraca u 1. kolu B skupine Svjetske lige protiv reprezentacije Njemačke 16:15.

Nakon četiri četvrtine utakmica je završila 11:11 (3:2,3:3,2:4,3:2), a Njemačka je pogodak za izjednačenje postigla pet sekundi prije kraja.
Hrvatska je prvu četvrtinu završila s pogotkom prednosti (3:2) pogotcima Buljubašića, Sukna i Paškvalina. U završnici druge četvrtine Nijemci su imali prednost 5:4, međutim ipak se na 'odmor' otišlo sa prednosti Hrvatske 6:5.

U nastavku treću četvrtinu obilježio je fenomenalan nastup Jugaša Nikše Dobuda; pogodio je za 9:9, potom zaradio igrača više te postigao pogodak za 10:10, a u idućem napadu na njemu je napravljen peterac. Hrvatska je nakon toga povela pogotkom Sukna (11:10), a Nijemci nisu iskoristili igrača više..

S druge strane, izabranici Ratka Rudića imali su priliku drugi put u susretu doći do dva pogotka prednost (3:1 u prvoj četvrtini), međutim Boškovićev udarac završio je na vratnici. Nakon toga, uslijedila je kazna, Nijemci su zahvaljujući 'poklonu' suca Fillipa Gomeza zaradili igrača više. Isključen je Dobud, a Bukowski silovito sa vanjske pozicije pogađa za izjednačenje.

Do kraja susreta ostalo je pet sekundi, izbornik Ratko Rudić pozvao je time-out, Nižić je izveo loptu na centru koja je bila namijenjena Suknu, međutim pod čudnim okolnostima suci se nisu oglasili za očito povlačenje našeg reprezentativca. U ruletu peteraca, Hrvatska je bila stopostotna, dok je Kreuzmann u drugoj seriji zatresao okvir gola.

Uz naše 'Barakude' i Njemačku u B skupini Svjetske lige još je i reprezentacija Makedonije. Sljedeći susret iz ove skupine na rasporedu je 6. prosinca, a sastaju se Makedonija i Njemačka. Hrvatska reprezentacija priliku za novu pobjedu imati će 7. siječnja 2012. godine kada će igrati protiv reprezentacije Makedonije.

Svjetska liga, 1. kolo skupina B
Hrvatska – Njemačka 16:15 (3:2, 3:3, 2:4, 3:2, 5:4)

Bazen u Gružu
Gledatelja: 800
Suci: Fillipo Gomez (Italija), Irfan Sadekov (Rusija)

Hrvatska – Nižić 15, Buljubašić 1, Dobud 2, Joković 1, Karač, Marković, Krapić 1, Sukno 3, Muslim 1, Paškvalin 1, Obradović 3, Bošković 3, Bijač
Izbornik: Ratko Rudić

Njemačka  – Tchigir 10, Schulz 1, Schroedter, Real 3, Stamm 2, Politze 3, Bukowski 2, Sculer 1, Kreuzmann 1, Oeler 2, Schlotterbeck, Immermann, Kong

Peterci*
11:12 Politze, 12:12 Bošković, 12:12 Kreuzmann/obrana Nižić, 13:12 Joković, 13:13 Stamm, 14:13 Sukno, 14:14 Real, 15:14 Muslim, 15:15 Oeler, 16:15 Obradović