FOTO Raspucani Jug uzvratio ‘Crno-belima’, vratio se Marković

FOTO Raspucani Jug uzvratio 'Crno-belima', vratio se Marković

Čvrstu, koncentriranu i motiviranu utakmicu odigrao je Jug CO u meču 7. kola skupine B LEN Lige prvaka protiv beogradskog Partizana u srijedu navečer u Gružu.

Za razliku od poraza 14:16 u Beogradu prije četiri dana, ovaj put momčad Vjekoslava Kobešćaka nije ništa prepustila slučaju. Potpuno su deklasirali ‘Crno-bele’, upisali visoku pobjedu 21:9 (6:3, 5:2, 4:1, 4:3) te se s 14 bodova učvrstili na drugom mjestu u skupini.

Domaći su poveli već u prvom napadu (Vrlić), ali su minutu kasnije gosti poravnali na 1:1 (Lazić). Potom Jug s dva gola odlazi na 3:1, a do kraja prve četvrtine bježi na 6:3. U drugoj četvrtini Jugaši rade seriju 4:0 kojom lome ‘Crno-bele’ (10:3). Do kraja susreta Jug je stekao 12 pogodaka prednosti.

Strijelci za Jug bili su Perrone s 5, Joković i s 4, Garcia i Vrlić s po 3, Fatović i Benić s po 2 te Obradović i povratnik u momčad Marković s 1 pogotkom, dok je Jugov vratar Bijač skupio 12 obrana. Kod gostiju se istaknuo Radanović s 3 pogotka.

U 8. kolu 22. ožujka Jug CO u Gružu dočekuje Barcelonetu.