FOTO/ FUN H2O novi prvak Divlje lige!

Ovogodišnji prvak prvenstva dubrovačkih kupališta u vaterpolu je župska ekipa FUN H20 Mlini. Oni su u finalu Divlje lige nakon 3:3 i četveraca savladali Palace i time još jednu godinu zadržali pokal izvan Grada. Podsjetimo prošlogodišnji prvak je momčad iz Cavtata Kamen mali.

Prvi dio susreta završen je rezultatom 1:1. Već je u drugoj četvrtini Palace mogao do prednosti, no briljantno izdanje vratara FUN H20 Mlini, Iva Žeravice, zaustavilo je sve nade Palacea da dođe do osjetne prednosti. ‘Župljani’ su to iskoristili i stigli do prednosti 2:1 te sa pogotkom prednosti otišli na poluvrijeme.

Palace je u nastavku stigao do rezultatskog egala, a potom stigao i do napada za vodstvo, no zbog prekršaja u dva metra njihov napad nije uspješno realiziran. Uoči posljednje četvrtine, semafor je pokazivao 2:2!

U posljednjoj dionici, vrlo brzi napadi i realizacije s obje strane (3:3) ali i sa mnoštvom nervoze i isključenja, a što nije ‘strano’ u utakmicama ovog natjecanja. Svega 47 sekundi do kraja utakmice FUN H20 Mlini dobio je priliku sa igračem više do napada koji bi jamčio pobjedu i naslov, no nisu uspjeli realizirati ponuđeno kao ni Palace koji je imao 23 sekunde do kraja utakmice.

Na kraju, odluka o pobjedniku 31. ‘Divlje lige’ odlučena je nakon tri serije četveraca, a u kojem je više uspjeha imala momčad FUN H20 MLINI

Inače, Palace i FUN H20 Mlini su ove godine igrali već u natjecanju po skupinama, u prvom susretu slavio je FUN H20 8:7. Palace već ima osvojen naslov, još od 2006. godine, dok su Župljani do najvećeg uspjeha stigli prošle godine kada su osvojili srebrno odličje. ‘Davne’ 1996. godine osvojili su broncu…